در دانشگاه كاشان انجام شد؛ ساخت كرم آرایشی بهداشتی از روغن زالو

خط رند ۹۱۲: تیم تحقیقاتی گروه شیمی تجزیه دانشگاه كاشان موفق به تولید كرم آرایشی بهداشتی از  روغن زالو شدند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از دانشگاه كاشان، سعید معصوم عضو هیات علمی دانشگاه كاشان با اشاره به اینكه یكی از فرآورده های زالو، روغن است، اظهار داشت: استفاده از روغن زالو سبب افزایش گردش خون و خون رسانی در بعضی اندام های بدن مانند عضلات می گردد.
وی اضافه كرد: در طب سنتی از این روغن برای افزایش رشد و حجم موضعی عضلات استفاده می گردد كه امروزه اثرات شگفت انگیز آن شناخته شده و می تواند جایگزین مناسبی برای كرم های شیمیایی، بوتاكس ها و یا جراحی های همراه با عوارض ناخوشایند باشد.
معاون پژوهشی دانشكده شیمی دانشگاه كاشان تصریح كرد: روغن زالو با استفاده از پوست و با ماساژ دادن جذب بدن شده و با حذف سلول های مرده بدن، سبب جایگزینی سلول های زنده با سلول های مرده می گردد و به واسطه فرآیند كلاژن سازی از پیری زودرس جلوگیری می كند.
معصوم تصریح كرد: با عنایت به خصوصیت های ممتاز روغن زالو تیم تحقیقاتی دانشگاه درصدد تدوین استاندارد برای روغن زالو و استحصال روغن با كیفیت از آن و ساخت و تولید بهینه محصولات آرایشی و بهداشتی با محوریت این روغن هستند.
وی با اشاره به اینكه ساخت محصول اولیه كرم زالو صورت پذیرفته است و تحقیقات میدانی در حال انجام می باشد، اظهار داشت: این محصول با كیفیت داخلی می تواند جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه خارجی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *