معاون وزیر ارتباطات: مطالبات علما و مراجع از وزارت ارتباطات یك فرصت است

خط رند ۹۱۲: رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اقداماتی كه برای افزایش ظرفیت شبكه انتقال داخل ایران انجام شده، از افزایش ظرفیت شبكه IP كشور به ۱۸.۵ ترابیت بر ثانیه آگاهی داد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، حمید فتاحی با اشاره به تاكید وزیر ارتباطات بر دیدار و نمایش گزارش به مراجع، اظهار داشت: دغدغه ها و مطالبات مراجع و علما، به سبب نبود انگیزه های سیاسی و اقتصادی همیشه بعنوان یك فرصت برای ما دارای اهمیت است.
وی با اشاره به دیدارهای دوره ای با مراجع و علما، اضافه كرد: در مسافرت اخیر به قم به نمایندگی از وزیر ارتباطات، با آیت الله جوادی آملی، آیت الله فاضل لنكرانی و آیت الله مكارم شیرازی دیدار داشتیم و در این دیدارها گزارش عملكرد یك پارسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نمایش شد.
رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت با بیان این كه اقدامات انجام شده در حوزه شبكه ملی اطلاعات یكی از موضوعات مطرح شده در این دیدارها بود، اشاره كرد: در این دیدارها درباره دستاوردهای شبكه ملی اطلاعات و اقدامات انجام شده در حوزه دولت الكترونیكی، فضای مجازی، كودك و جشنواره كودك آنلاین گزارشی نمایش شد.
وی ادامه داد: گزارش نمایش شده مورد استقبال مراجع قرار گرفت و با عنایت به آگاهی از نفوذ فضای مجازی، به تاثیرگذاری این فضا تاكید داشتند و جهت استفاده از فرصت های فضای مجازی كه یكی از آنها نشر معارف دوده است و پیشگیری از لطمه های آن سفارش كردند.
معاون وزیر ارتباطات اشاره كرد: با عنایت به این كه ما صاحب این تكنولوژی نبودیم، اعمال حاكمیت در فضای مجازی به این سرعت صورت نمی گیرد و پروسه ای زمان بر است كه نیاز به فرهنگ سازی و تكنولوژی دارد، البته اقدامات كه در حوزه شبكه ملی اطلاعات و افزایش ترافیك داخل انجام شده، نیمه پر این لیوان در حوزه فضای مجازی است.
وی درباره گزارش هایی كه درباره اقدامات وزارت ارتباطات به دفاتر مراجع می رسد، اضافه كرد: لطمه های فضای مجازی قابل انكار نیست و نیمه كمتر لیوان را تشكیل می دهد و كسانی كه انگیزه هایی غیر از اصلاح امور دارند، این بخش را بزرگنمایی و برجسته سازی می كنند و به جای این كه در رسانه ها به صورت دائم بر آلودگی در این فضا تاكید نماییم، می توانیم به صورت گام به گام از فرصت فضای مجازی برای بهتر شدن این فضا استفاده نمائیم.
فتاحی تاكیدكرد: برخلاف برخی كه می خواهند از این مطالبات استفاده های دیگری داشته باشند، ما این مطالبات را فرصت می دانیم و این دیدارها ادامه دارد و به صورت دائمی گزارش ها نمایش خواهد شد.
وی ادامه داد: هدف ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایش بهترین، باكیفیت ترین و امن ترین ارتباط جهت استفاده حد اكثری از فضای مجازی و كوشش برای به حداقل رساندن لطمه های این فضاست.
رییس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت درباره اقدامات انجام شده در حوزه شبكه انتقال باز از افزایش ظرفیت به ۱۸ و نیم ترابیت بر ثانیه در شبكه IP كشور آگاهی داد و اظهار داشت: این پروژه بزودی افتتاح میگردد.
وی درباره میزان تبادل اطلاعات در داخل كشور باز اضافه كرد: از خردادماه ۹۶ كه ۲۶۳ گیگابیت بر ثانیه میزان تبادل اطلاعات در داخل كشور بوده، هم اكنون به ۸۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است كه ۵۰ درصد ترافیك اینترنت در ایران را شامل میگردد و در برنامه داریم با یك بسته حمایتی برای مراكز تبادل داده غیر از تهران، این مراكز را باز فعال نماییم.
فتاحی اشاره كرد: این افزایش ترافیك داخل مربوط به خدماتی است كه در بستر شبكه ملی اطلاعات در چارچوب ویدیو و سرویس های حمل و نقل اینترنتی به مردم نمایش میگردد و تولید و مصرف این محتوا در داخل كشور است و هزینه پرداختی برای مصرف كننده باز یك دوم هزینه مصرف اینترنت بین الملل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *