توسط یك شركت دانش بنیان محقق شد؛ تولید ۴۰ پلت فرم پردازشی سیگنال ویژه صنعت رادار و مهندسی پزشكی

خط رند ۹۱۲: محققان یك شركت دانش بنیان  موفق به تولید ۴۰ پلت فرم پردازشی سیگنال ویژه صنعت رادار و مهندسی پزشكی شدند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، یك شركت ایرانی همچون شركت هایی است كه در زمینه تولید پلت فرم های پردازشی مشغول به فعالیت بوده و توانسته است با كمك تسهیلات اعطایی صندوق نوآوری وشكوفایی در حدود ۴۰ پلت فرم پردازشی را در سال تولید نماید.
مهدی نظری، مدیرعامل این شركت اظهار داشت: چشم انداز شركت در تولید این محصول، صادرات آن به كشورهایی است كه نیاز به پردازش سیگنال دارند چونكه نمونه مشابه خارجی، قابلیت های پلت فرم های پردازشی ساخت شركت ما را ندارد.
وی با اشاره به اینكه پلت فرم های این شركت چون از نوع پردازشی است، هر سیگنالی را می توان به وسیله آن پردازش كرد، اضافه كرد: محصول ما به خصوص در حوزه های هوافضا، دریایی، زمینی و مهندسی پزشكی قابل استفاده می باشد.
نظری در عین حال به مشكلات گریبانگیر شركت متبوع خود اشاره نمود و اظهار داشت: مسئله ای كه امروز ما بیشتر با آن درگیر هستیم قیمت تمام شده محصول است چونكه مواد اولیه آنرا از خارج كشور وارد می نماییم و با عنایت به افزایش نرخ دلار، مجبوریم آنرا با قیمت بالاتری تهیه نماییم.
وی اضافه كرد: انتظار داریم دولت ما را در امتداد ستاندن استانداردهای بین المللی لازم همچون CE (Conformity European) برای صادرات پلت فرم های پردازشی یاری كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *