هزاران سیم كارت مزاحم تبلیغاتی مسدود شد

خط رند ۹۱۲: بالغ بر ۸۰۰۰ سیم كارت مزاحم ارسال كننده پیامك تبلیغاتی در یك ماه گذشته مسدود شدند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، موج پیامك های تبلیغاتی كه زمانی گاه و بیگاه برای مشتركان ارسال می شد، با آگاهی آنها از نحوه غیرفعال كردن این پیامك ها فروكش كرد. البته سپس آن، این كسب وكارها بودند كه راهی پیدا كردند تا هم چنان به ارسال پیامك های تبلیغاتی ادامه دادند و این راه، استفاده از سرشماره های شخصی بود. زمانی كه برای مشترك پیامكی با شماره شخصی ارسال می شد اما وقتی پیامك مورد نظر را باز می كرد، با متنی تبلیغاتی مواجه می شد.
به همین دلیل، در حالیكه راه های مختلفی برای پیشگیری از ارسال پیامك ها وجود داشت، همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* كه برای ساماندهی پیامك های تبلیغاتی كه بوسیله سامانه های ارسال پیام كوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشتركان تلفن همراه ارسال می شد، ایجاد شد؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سامانه ۱۹۵ را هم برای ساماندهی پیامك های تبلیغاتی كه با شماره های شخصی ارسال می شدند، راه اندازی نمود.
مسدود كردن سرشماره های شخصی بدون شكایت از جانب كاربران، بوسیله شناسایی رفتار سیم كارت هایی كه تنها به ارسال پیامك های انبوه اقدام می كردند و استفاده های دیگری همچون تماس و پیامك نداشتند هم راه دیگری برای پیشگیری از ارسال پیامك های مزاحم با شماره های شخصی بود. بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از زمان مسدود كردن پیامك های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامكی را اعلام می كند.
بنابر آمار سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، تا تاریخ ۲۰ فروردین سال جاری، ۱۱۸ هزار و ۹۷۱ سیم كارت مسدود شده است. این در شرایطی است كه تا اواسط اسفند سال گذشته، بالغ بر ۱۱۰ سیم كارت مزاحم مسدود شده بود. این مساله نشان داده است مطابق با آمار رگولاتوری، بررسی سیم كارت های مزاحم روند جدی تری به خود گرفته و مسدود كردن آنها شدت گرفته است.
البته بنظر می رسد سوژه سیم كارت های بی هویت هم بیشتر از پیش در حال پیگیری است. همانطور كه اخیراً محسن حسن خانی -رئیس پلیس آگاهی ناجا- با اشاره به كاهش ۴۰ درصدی كلاهبرداری كارت به كارت با مسدود كردن بیشتر از ۳۰۰۰ خط تلفن همراه، اظهار كرده بود: «درصدد هستیم ۱۲ هزار خط دیگری كه در این راستا فعالیت داشتند (سیم كارت های بی نام و نشان) را مسدود نماییم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *