صنعت غذای كشور با نوآوری ارتقا می یابد

به گزارش خط رند ۹۱۲ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پیگیری كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان مركز نوآوری در حوزه صنعت غذا به وجود آمد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا كریمی وثیق رئیس كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان درباره ایجاد «مركز نوآوری صنعت غذا» اظهار داشت: این مركز با حمایت معاونت علمی و فناوری و پیگیری و مساعدت كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان در انستیتو تغذیه كشور بوجود آمد تا بستری برای رشد فعالیت های استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان فعال در این عرصه باشد.
وی اظهار داشت: استارت آپ ها و شركت ها با حضور در این مركز، ضمن كسب مهارت های لازم و توانمندسازی، می توانند فعالیت های تحقیقاتی خویش را رشد و توسعه دهند و با تبدیل شدن به شركت دانش بنیان، آماده حضور در بازار اقتصادی شوند.
كریمی خاطرنشان كرد: در جهت اهداف این كانون، «مركز نوآوری» دیگری در این عرصه توسط كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان و بر مبنای تفاهم نامه مشترك معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه یك ایجاد خواهد شد. این مركز با عنایت به ظرفیت های خود، استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان را تا مرحله تولید نیمه صنعتی مورد حمایت قرار خواهد داد.
كریمی تصریح كرد: مشاركت با بخش دولتی در جهت اصلاح ساختار كشت گندم با رویكرد كاهش واریته های گندم و برقراری نظام كشت بر مبنای سفارش مشتری، تبیین استراتژی نحوه خرید تضمینی گندم با جهت گیری واگذاری به بخش خصوصی، همكاری فنی و تخصصی و مشاركت در تدوین و تهیه استانداردها، آئین نامه ها و دستورالعمل های حوزه های ذیربط جهت ارتقا سطح كیفی محصول و ایجاد تمهیدات و همكاریهای لازم جهت برگزاری نمایشگاه ها و سمینارهای تخصصی و تجاری در جهت رونق بخشی به فضای كسب و كار همچون برنامه ها و چشم اندازهای كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان است.
رئیس كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان همینطور به برنامه ریزی جهت ارتقا سطح مهارت آموزی منابع انسانی اشاره نمود و اظهار داشت: به منظور تقویت تخصصی وكاردانی بخش خصوصی و صنفی در حوزه های ذیربط، همكاری در برقراری فعالیت های ایده پرداز (استارت آپ) و بهره گیری از ایده های نو، مشاركت در اقدامات فرهنگ ساز و آگاه سازی عمومی با رویكرد اصلاح الگوهای مصرف با تكنیك های فناورانه و برنامه ریزی بنیادی در ایجاد فضاهای مناسب برای بهره گیری بخش های خصوصی و صنفی از تجهیزات و ماشین آلات ساخت ایران، از دیگر برنامه ها و چشم اندازهای این كانون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *