آمازون فراتر از پیش بینی ها ظاهر شد!

به گزارش خط رند ۹۱۲ شركت آمازون با انتشار گزارش مالی سه ماهه نخست سال جاری میلادی نشان داد كه از پیش بینی خیلی از تحلیلگران وال استریت هم عملكرد بهتری داشته است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه با آخر فصل نخست سال ۲۰۱۹ میلادی خیلی از شركت های مختلف شامل غول های تكنولوژی مبادرت به انتشار گزارش مالی خود در این بازه زمانی می كنند، آمازون بعنوان بزرگترین شركت خرده فروشی آنلاین در جهان و همینطور یكی از موفق ترین شركت های فناوری آمریكایی بعد از آنكه گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر كرد، نشان داد كه برآوردهای انجام شده از جانب خیلی از كارشناسان و تحلیلگران وال استریت بسیار پایین تر از عملكرد موفقیت آمیز آمازون بوده است.
این نشان داده است كه عملكرد شركت آمازون بسیار فراتر از انتظارات خوش بین ترین تحلیلگران وال استریت بود البته این در شرایطی است كه سرعت افزایش درآمدزایی این شركت تا حدودی روندی نزولی را در پیش گرفته اما شایان ذكر است كه سودآوری آمازون رشد و افزایش قابل ملاحظه ای را تجربه كرده است.
بر مبنای آمارهای عرضه شده درآمد آمازون با افزایش ۱۶.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل كمترین درآمد از سال ۲۰۱۵ میلادی را شاهد بوده است و این بدان معناست كه آمازون در زمستان سال ۲۰۱۹ میلادی درآمدی بالغ بر ۵۹ میلیارد دلار كسب كرده است.
بر مبنای همین آمار و اطلاعات عرضه شده، سود خالص كسب شده توسط آمازون در این بازه زمانی به عدد ۳.۶ میلیارد دلار رسیده كه ركورد جدیدی برای این شركت به شمار می آید. بخش اعظمی از این سودآوری مرهون سرویس های آنلاین مربوط به سرویس های ابری (كلاد) و همینطور تبلیغات و آگهی های اخذشده بر رویی پلتفرم های آمازون بوده است. سود عملیاتی به دست آمده هم برای این شركت ۴.۴ میلیارد دلار گزارش شده است.
به عقیده كارشناسان و تحلیلگران، بزرگترین و موفق ترین بخش آمازون كه باعث رشد قابل توجهی در میزان سودآوری آن شده سرویس های ابری و كلاد هستند كه شاهد افزایش فروش و میزان استقبال كاربران و مشتریان آن به میزان ۴۱ درصد شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *