بین شركتهای دانش بنیان و تولیدكنندگان محقق شد؛ انعقاد تفاهم نامه ۴۹ میلیارد تومانی در حوزه صنعت خودرو

خط رند ۹۱۲: در حاشیه نخستین روز از گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، تفاهم نامه ای به ارزش ۴۹ میلیارد تومان میان دو شركت حاضر در این رویداد منعقد شد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری، در نخستین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شركت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه صنعت تفاهم نامه ای به ارزش ۴۹ میلیارد تومان بین یك شركت دانش بنیان و صنایع قطعات الكترونیك درباب تامین واحد ایربگ در خودرو ها با حضور دكتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دكتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی به امضا رسید.
امروز یكی از اجزای بسیار مهم در خودرو ها واحد ایربگ بوده كه بعنوان یكی از امكانات مورد توجه خریداران قرار می گیرد، چونكه واحد كنترل كننده ایربگ خودرو نقش بسیار مهمی در جلوگیری و یا كاهش لطمه های جدی در تصادفات ایفا می كند.
پیچیدگی و اهمیت این بخش استراتژیك و حیاتی خودرو سبب شده تا تعداد محدودی شركت در دنیا بر روی طراحی و ساخت اجزای این محصول ورود پیدا كنند. طراحی و ساخت صفر تا صد این محصول نیازمند تیم های تخصصی زیادی در شاخه های برق، الكترونیك، مكانیك، نرم افزار و آزمایشگاه های بسیار تخصصی برای تست ها و ارزیابی های ایمنی است.
از همین رو كشورهای صاحب تكنولوژی بلافاصله پس از اعمال تحریم ها، از ارائه این بخش كلیدی به خودروسازان ایرانی، امتناع كردند و این امر مشكلات زیادی را برای صنعت خودروسازی كشور به وجود آورده است.

منبع: