كری خوانی هواوی با گوگل!

خط رند ۹۱۲: مدیر شركت هواوی اخیرا مدعی شده است كه این شركت چینی حتی بدون كمك گوگل نیز قادر خواهد بود به اولین تولیدكننده موبایل در جهان تبدیل گردد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، رن ژنگ فی، موسس و مدیر ارشد اجرایی هواوی در اظهارات جدید خود خاطرنشان كرده است كه این شركت چینی قادر خواهد بود حتی بدون سیستم عامل اندروید و سایر اپلیكیشن های توسعه داده شده توسط گوگل نیز به بزرگترین و اولین تولیدكننده گوشیهای هوشمند در جهان تبدیل گردد و از سایر رقبای بزرگ خود سبقت بگیرد.
هواوی كه بدون شك بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان محسوب می شود، در كشورهای مختلفی مبادرت به ارائه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G كرده اما با عنایت به اعمال تحریم های جدید از طرف كاخ سفید و تلاش دولت آمریكا برای متقاعد كردن متحدانش همچون كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از كشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، با مشكلات مختلفی درباب فروش محصولات، گوشیهای هوشمند و همین طور نصب و راه اندازی تجهیزات و زیرساخت های مربوط به شبكه ۵G روبه رو شده است.
هواوی در طول یك سال قبل تحت تاثیر اتهامات كاخ سفید مقابل این شركت برای جاسوسی از اطلاعات گوشیهای كاربران و مقامات آمریكایی و همكاری با دولت چین با موانع و مشكلات مختلفی روبرو شده و علاوه بر بازار ایالات متحده آمریكا، بازار برخی دیگر از كشورهای هم پیمان آمریكا را نیز از دست داده است.
چند ماه پیش بود كه پس از انتشار لیستی از شركت های ممنوعه برای تجارت از طرف دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا كه در آن نام هواوی نیز به چشم می خورد، گوگل نیز بعنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل اندروید با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه مجبور خواهد بود مطابق قوانین و محدودیت های جدید ایالات متحده عمل كرده و لایسنس سیستم عامل اندروید را برای هواوی لغو كند. پس از این اتفاق، اخبار و گزارش های مختلفی از طرف هواوی در خصوص توسعه یك سیستم عامل اختصاصی برای محصولات این شركت و استقلال یافتن از گوگل منتشر گردید كه خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نمودند كه این پروژه هواوی كه به منظور رقابت و ایستادن در مقابل انحصار اندروید و گوگل است، همچون مایكروسافت به موفقیت نخواهد رسید. اما این شركت بارها و بارها تاكید و اعلام نموده است كه بدون گوگل نیز می تواند مسیر پیشرفت و موفقیت را طی نماید و به دستاوردهای بزرگی در صنعت موبایل برسد.

منبع: