شیب نزولی سودآوری سامسونگ

خط رند ۹۱۲: سامسونگ الکترونیکس امروز اعلام نمود که نرخ رشد سودآوری این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی تحت تاثیر فروش ناموفق گلکسی اس ۹ به شدت کاهش یافته است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، از آنجا در انتها هر فصل، شرکت های مختلف نظیر غول های تکنولوژی و تولیدکنندگان موبایل به عرضه و انتشار گزارش مالی خود اقدام می کنند، حالا شرکت سامسونگ الکترونیکس هم با انتشار یک گزارش مالی از سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، از نرخ رشد پایین خود سخن گفته است که به علت فروش ناموفق جدیدترین گوشی هوشمند و پرچمدار آن یعنی گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس بوده است.

سامسونگ که اصلی ترین تامین کننده نمایشگر اولد (OLED) برای گوشیهای آیفون اپل و همینطور از بزرگترین تولیدکنندگان موبایل در جهان به حساب می آید، دچار بیشترین شیب کاهشی در سودآوری و درآمدزایی از سه ماهه نخست سال قبل ۲۰۱۷ میلادی تابحال شده است.

یکی از مهم ترین دلایلی که سبب شده است حضور این غول تکنولوژی را اندکی کم فروغ و کمرنگ کند و میزان فروش آن را به حاشیه براند، افزایش و گسترش فعالیت های شرکت های چینی نظیر هواوی، شیائومی، زد تی ای، اوپو و ویوو است که با افزایش کیفیت، مبادرت به فروش محصولات با قیمت کمتری کرده اند.

این امر برای شرکت کره ای سامسونگ که راه های زیادی برای درآمدزایی و سودآوری برای خود بوجود آورده است و خویش را تنها به تولید و عرضه گوشیهای هوشمند وابسته نکرده است و در تولید لوازم خانگی صوتی و الکترونیکی نظیر تلویزیون های هوشمند و غیره هم فعالیت های گسترده دارد، اندکی عجیب و دور از ذهن به نظر می آید.