سرقت حساب های واتس اپ با صندوق پست صوتی

خط رند ۹۱۲: بعضی از کاربران واتس اپ که حساب پست صوتی داشته و پسورد پیش فرض آن را تغییر نداده اند، در معرض سرقت حساب قرار گرفتند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، یکی از روش هایی که همواره مورد توجه مهاجمان قرار می گیرد، استفاده از پسورد های ضعیف است. بنابراین همواره به کاربران سفارش می گردد در انتخاب پسورد دقت کافی را به خرج دهند و از انتخاب پسوردهای قابل حدس اجتناب کنند.

با وجود این، بررسی های امنیتی مرکز افتا نشان داده است کاربرانی که برای شماره موبایل آنان، حساب پست صوتی وجود دارد و پسورد پیش فرض آن را تغییر نداده اند، در معرض سرقت حساب های واتس اپ قرار گرفته اند.

در این روش مهاجم تلاش می کند تا شماره جدیدی را به حساب واتس اپ کاربر اضافه کند، در این فرایند واتس اپ یک پیامک (SMS) به شماره اصلی متصل به حساب ارسال می کند که در آن کد تایید درج شده است. در صورت چندین کوشش برای درخواست پیامک از واتس اپ، این برنامه کد تایید را با استفاده از تماس صوتی ارسال می کند و در صورت پاسخگو نبودن کاربر، پیام صوتی به صندوق صوتی ارسال می گردد.

مهاجم با داشتن دسترسی به صندوق صوتی می تواند به پیام تایید دست یابد؛ مهاجم این فرایند را زمانی انجام می دهد که قربانی به گوشی خود دسترسی ندارد یا پاسخگو نیست. کارشناسان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سفارش می کنند، کاربران پسورد و پین کد صندوق پست صوتی را به گذرواژهای قوی تغییر دهند.

همواره یکی از بهترین راه ها برای افزایش امنیت حساب های کاربری مختلف در فضای مجازی انتخاب یک پسورد و رمز عبور ایمن است که تا حد زیادی راه را برای نفوذ هکرها دشوار می کند. متخصصان امنیت سایبری به کاربران پیشنهاد می کنند که از کلمات قابل حدس زدن همچون نام، نام خانوادگی، سال و تاریخ تولد، نام همسر و غیره اکیدا اجتناب کنند و درصورتی که می خواهند از این کلمات، عبارات و اعداد استفاده کنند، باید در بین آن از حروف اختصاری و نشانه گذاری استفاده کنند.