بلاک چین یک تریلیون دلاری میگردد

خط رند ۹۱۲: تحلیلگران فعال در موسسه گارتنر برآورد کرده اند ارزش مجموع کسب و کارهای مبتنی بر فناوری بلاک چین تا یک دهه آینده از مرز یک تریلیون دلار عبور کند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، در چند سال اخیر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت کوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتال هستند؛ چراکه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی برسند. بیت کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی ارائه شد و به تدریج به مشهورترین ارز دیجیتال در سراسر جهان که ارزش بسیار بالایی پیدا کرد، تبدیل شد. گفته میگردد ارزهای دیجیتال رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلت فرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند. در واقع باید اظهار داشت که ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بر پایه فناوری بلاک چین (Blockchain) هستند که حقیقتا نقش یک پایگاه داده را برای رمزنگاری، ثبت و ایمن سازی تراکنش های دیجیتالی بازی می کنند.

بر اساس تازه ترین پیش بینی های صورت گرفته توسط کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه گارتنر، مجموع ارزش کل کسب و کارهای مبتنی بر فناوری بلاک چین تا سال ۲۰۲۶ میلادی به عددی بیشتر از ۳۶۰ میلیارد دلار می رسد و تا آخر سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی یک دهه آینده باز به رقمی معادل ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

بر اساس گزارش وب سایت coindesk، نتایج پژوهش های موسسه تحقیقاتی اکسنچر (Accenture) نشان داده است که سال ۲۰۱۵ سال شکوفایی و به اوج رسیدن فناوری بلاک چین و سرمایه گذاری دولت و شرکت های مختلف بوده است و بنا بر این توجه سرمایه گذاران و موسسات فراوانی در سال های پس از آن یعنی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به سمت و سوی بلاک چین سوق داده شد.

این کارشناسان همین طور پیش بینی کرده اند که سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۴ میلادی این فناوری از توجه بیشتری برخوردار خواهد شد به گونه ای که آنها برآورد کرده اند مجموع ارزش کسب و کارهای مبتنی بر فناوری بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ میلادی یعنی یک دهه آینده به عدد ۱.۳ تریلیون خواهد رسید که این عدد خود نشان دهنده شکوفایی فناوری بلاک چین در سالهای آتی در جهان است.