تولید صندوق فروشگاهی حساب و کتاب با تکنولوژی ابری

خط رند ۹۱۲: یکی از شرکت های دانش بنیان با تسهیلات دریافتی از صندوق نوآوری و شکوفایی توانست مجموعه نرم افزاری با عنوان ˮصندوق فروشگاهی حساب و کتابˮ تولید نماید که این نرم افزار برای تأمین نیازهای مالی فروشگاه ها قابل استفاده می باشد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، محمدمهدی رحیمی نداف، مجری یکی از شرکت های فناور، طراحی و ساخت “صندوق فروشگاهی حساب و کتاب” را مجموعه ای از محصولات نرم افزاری دانست که بر روی دستگاه های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید مانند تلفن همراه و تبلت نصب می شود و برای تأمین نیازهای مالی فروشگاه ها قابل استفاده می باشد.
وی با اشاره به اینکه در این نرم افزار فروشگاهی از تکنولوژی پردازش ابری استفاده شده است، اظهار نمود: این صندوق فروشگاهی اندرویدی بسیار ارزان تر و کم جاتر از مشابه آن است و سال ۹۶ که قیمت ها افزایش نیافته بود، مجموعه کامل محصولات ما حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت و الان با افزایش قیمت ها به سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است که در این شرایط هم حدود یک میلیون تومان با سایر موارد مشابه اختلاف قیمت داشته و ارزان تر است.
رحیمی با اشاره به اینکه این محصول خصوصاً در بازار خرده فروشی بسیار کاربرد دارد، اشاره کرد: این نرم افزار به سبک SAAS تولید می شود که از مزیت هایی برای بخش هایی از بازار خرده فروشی برخوردار می باشد. به عبارتی نرم افزار به صورت یک سرویس ۲۴ ساعته آماده بهره برداری بوسیله شبکه است و به روز رسانی آن باز بوسیله شبکه انجام می شود. در اجرای بخش هسته این نرم افزار از زبان Python و چارچوب کاری Django استفاده شده است. ارتباط با سرور باز به روش Web API صورت می گیرد.
مجری طرح با اشاره به رضایت مشتریان این صندوق فروشگاهی از محصول نمایش شده، به اشتغال به کار پنج نفر در این شرکت اشاره نمود و اظهار داشت: برای توسعه کار و فروش بیشتر، حداقل به سه نفر نیروی کار دیگر نیاز داریم که البته این مساله نیازمند منابع مالی است.
وی درباره ستاندن تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی باز اظهار داشت: این تسهیلات خیلی به ما کمک کرد و ۸۰ درصد نیاز مالی ما را تأمین کرد. ما آن زمان ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات درخواست دادیم که ۸۰ میلیون تومان آن مصوب شد.
رحیمی با اشاره به اینکه این شرکت یک شرکت نوپا است که کاری نو در حوزه استارتاپی را آغاز نموده و طبیعی است که برخی از موارد قرارداد محقق نشود، اظهار داشت: شرکت ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان حدود ۲۲۰ میلیون تومان اعتبار وام دارد، اما این تسهیلات را باید تحت عنوان توسعه فنی دریافت نماییم که امیدوارم این تسهیلات در این مرحله و برای توسعه کار و بحث فروش باز تخصیص یابد.