تا پایان ماه جاری میلادی شبکه ۵G به انگلستان می آید

به گزارش خط رند ۹۱۲ یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی انگلستان اعلام نموده که شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G تا آخر ماه جاری میلادی در شهرهای بزرگ این کشور راه اندازی و برقرار خواهد شد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، در یک سال گذشته تلاش اپراتورهای مخابراتی و غول های تکنولوژی برای توسعه فناوری شبکه اینترنت ۵G شدت گرفته و هریک از آنها در تلاشند تا با همکاری شرکت های مخابراتی مناطق مختلف جهان وارد همکاری و مذاکره شوند.
حالا یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی فعال در انگلستان، اپراتور EE، اخیرا اعلام نموده است که کاربران و شهروندان ساکن در شهرهای بلفاست، بیرمنگام، کاردیف، ادینبورگ، لندن، منچستر، بریستول، کاونتری، گلاسگو، هال، لیدز، لیسستر، لیورپول، نیوکاسل، ناتینگهام و شفیلد تا آخر ماه جاری میلادی یعنی ۳۰ ماه مه ۲۰۱۹ قادر خواهند بود از خدمات اینترنت پرسرعت شبکه ۵G بهره مند شوند.
بدین ترتیب این اپراتور اولین شرکت مخابراتی در انگلستان خواهد بود که به توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G پرداخته است و به کاربران و مشترکان تلفن همراه این امکان را خواهد داد که هم زمان با پیشرفته ترین کشورهای جهان نظیر ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا به پیش رفته و تجربه لذت بخشی از وب گردی و استفاده از خدمات اینترنتی را برای آنها به ارمغان بیاورد.
طبق گزارش وب سایت زد دی نت، این در حالیست که وودافون هم پیش تر اعلام نموده بود که می خواهد در تاریخ ۳ ژوئیه ۲۰۱۹ به توسعه و راه اندازی شبکه ۵G در هفت شهر بزرگ و استراتژیک انگلستان بپردازد که با این حساب، دومین اپراتور در این کشور به شمار خواهد آمد تا شبکه نسل پنجم تلفن همراه را برقرار کند.
شرکت EE همینطور دستگاه ها و گوشیهایی که به پشتیبانی از شبکه ۵G مجهز هستند، را اعلام نموده که همچون مهم ترین آنها می توان به گلکسی فولد و گلکسی اس ۱۰ ۵G سامسونگ، اوپو رنو ۵G، ال جی وی ۵۰ تینکیو، اچ تی سی ۵G اسمارت هاب اشاره نمود که در این میان نام یک دستگاه گوشی که با برند هواوی در این لیست وجود داشت، تحت تأثیر اعمال محدودیت و تحریم های جدید آمریکا حذف گردیده است.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.
کشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و خیلی از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.