قیمت گوشیهای ۵G پایین می آید؟

خط رند ۹۱۲: گوشیهای ۵G از قیمت بالایی برخوردار می باشند و خیلی از کاربران توانایی خرید این محصولات را ندارد اما بنظر می رسد شرکت مدیاتک می خواهد فکری برای حل این مشکل کند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، با عنایت به آنکه در سال های اخیر بازارهای جهانی گوشی موبایل به مرحله اشباع رسیده و برای مدت های طولانی با رکود بی سابقه ای روبه رو شده است، حالا بنظر می رسد که خیلی از شرکت های تولیدکننده گوشیهای هوشمند در تلاشند تا با تولید و عرضه یک محصول جدید به جمع سازندگان گوشی مجهز به فناوری ۵G بپردازند.
اما حالا طبق جدیدترین اخبار انتشار یافته در وب سایت …، می توان دریافت که شرکت تایوانی مدیاتک می خواهد تحولات جدیدی را در بازارهای جهانی موبایل و فروش گوشیهای مجهز به فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G ایجاد کند تا کاربران و علاقمندان با هر گونه توانایی و استطاعت مالی بتوانند این محصولات را خریداری و استفاده کنند.
گوشی های هوشمند ۵G مختلفی در طول یک سال اخیر از طرف شرکت های تولیدکننده موبایل همچون سامسونگ و هواوی معرفی و رونمایی شده اند که مقرر است در کشورهایی که به ارائه خدمات مربوط به نسل جدید اینترنت همراه اقدام نموده اند، عرضه شده و در دسترس کاربران و علاقمندان قرار بگیرند.
اما یکی از بزرگترین مشکلاتی که بر سر توسعه، خریداری و استفاده از گوشیهای هوشمند مجهز به ۵G وجود دارد، قیمت بسیار بالای آن نسبت به متوسط قیمت سایر گوشیهای موبایل موجود در بازار است که حالا برمبنای بیانیه شرکت مدیاتک (MediaTek) مقرر است فکری به حال این محصولات شود و با تراشه های توسعه داده شده توسط این تراشه ساز تایوانی، قیمت گوشیهای مجهز به فناوری ۵G کم شود.
از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و کنار جهان انتشار یافته و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.
البته برخلاف آنکه اخبار بسیاری در خصوص ارائه و عرضه زودهنگام گوشیهای هوشمند مجهز به پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت پرسرعت ۵G در فضای مجازی انتشار یافته و مقرر است در اوایل سال آینده ۲۰۱۹ میلادی اولین گوشیهای مجهز به این تکنولوژی جدید روانه بازارهای جهانی شوند، هنوز بنظر می رسد که زیرساخت های لازم برای برقراری همگانی و عرضه عمومی آن در خیلی از کشورهای جهان با کندی روبرو شده است و روند پرسرعت و صعودی نداشته است اما با همه این تفاسیر، طبق گزارش وب سایت venturebeat، با عنایت به آنکه شرکت های تولیدکننده موبایل مختلفی به سمت و سوی تولید، توسعه و عرضه محصولاتی که قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G را دارند، روی آورده اند، بنظر می رسد که آینده درخشان پیش روی محصولات مجهز به شبکه ۵G قرار دارد و در سال های آینده، آنها سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص خواهند داد.

منبع: