قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه

خط رند ۹۱۲: بازار طلا و سکه درحالی در سراشیبی کند قیمت ها به مسیر خود ادامه می دهند که قیمت ارز نیز نسبت به آخرین روز هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و ۶۳۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۱ هزار تومان قیمت دارد.
امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۵۲۰ هزار تومان داد و ستد می شود. این در شرایطی است که قیمت نیم سکه دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۴۰ هزار تومان است.
همین طور در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۰۵ دلار رسیده است.
“ارز” هفته را با ثبات آغاز کرد
اما از طرف دیگر در بازار ارز، قیمت ها در اولین روز از هفته جاری نسبت به هفته گذشته با ثبات همراه بود.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، بانک ها امروز (۱۱ خرداد) قیمت ارز را نسبت به پنج شنبه هفته گذشته ثابت نگه داشتند و هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۱۵۹ تومان می خرند که نسبت به پنج شنبه گذشته هیچ تغییری نداشته است.
همین طور قیمت خرید یورو نیز نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته با افزایش همراه شد؛ بطوریکه شعب ارزی بانک ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۷۱۲ تومان می خرند.
هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک ها به قیمت ۱۶ هزار و ۶۳۳ تومان خریداری می شود.
قیمت ارز مسافرتی
قیمت ارز مسافرتی نیز در بانک ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ بطوریکه قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک ها ۱۵ هزار و ۴۵۲ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان می رسد.
قیمت ارز در صرافی های بانکی
اما صرافی های مجاز بانک مرکزی نیز، قیمت دلار را نسبت به روز پنج شنبه تغییری ندادند؛ بطوریکه قیمت خرید دلار در این صرافی ها بدون تغییر نسبت به پنج شنبه ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان است.
این صرافی ها همچنین، امروز هر یورو را به قیمت ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان می خرند و ۱۵ هزار و ۴۵۰ تومان می فروشند که این نرخ ها نیز نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته ثابت بوده است.

منبع: