به هیچ عنوان رمزعبور قبلی را استفاده نکنید!

خط رند ۹۱۲: یکی از هکرهای معروف اخیرا خطاب به کاربران درباره استفاده باردیگر از پسورد های قبلی و قدیمی حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی مختلف آگهی داده است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، در سال های اخیر به شدت مساله حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه افراد حقیقی و حقوقی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است و کارشناسان و پژوهشگران امنیتی نیز با پژوهش و بررسی های دقیق خود اهتمام دارند که علاوه بر آگهی به کاربران و صاحبان سرمایه و کسب و کار، به شرکت های تکنولوژی نیز آگهی دهند که در مورد امنیت سرویس های ارائه شده خود نهایت دقت را به خرج داده و در صورت ضرورت به برطرف نمودن ضعف های امنیتی مربوطه بپردازند.
برمبنای سفارش کارشناسان و بررسی کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، یکی از بزرگترین و مهلک ترین اشتباهاتی که کاربران مرتکب آن می شوند، استفاده از پسورد های یکسان برای حساب های کاربری مختلف در شبکه های اجتماعی آنهاست.
حالا اخیرا یکی از هکرهای معروف که جرم های سایبری گوناگونی را مرتکب شده بود، خطاب به کاربران آگهی داده است که اگر می خواهند احتمال نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی موجود در حساب های کاربری شان را به حداقل برسانند، نباید به هیچ عنوان از پسورد های قبلی و قدیمی خود باردیگر استفاده کنند.
این بدان معناست که کاربران همین طور باید توجه داشته باشند که بطور همزمان نیز نباید از رمزعبور و پسورد های یکسان استفاده کنند در غیر این صورت هکرها قادر خواهند بود به راحتی اطلاعات و داده های شخصی مورد نظر خودرا بوسیله ارسال ایمیل و پیام های spam به کاربران به دست آورند و در امتداد رسیدن به اهداف خود از آنها سواستفاده کنند.
طبق گزارش وب سایت nsecurity.sophos، این هکر در طول مدت زمان فعالیتش توانسته بود به ۱۶۸ میلیون اکانت نفوذ یابد و از این طریق ۱.۴ میلیون دلار کسب درآمد کرده بود.
وی که در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط پلیس فدرال آمریکا (FBI) دستگیر و بازداشت شد، هفته گذشته در اولین لحظات آزادی وی از زندان، در مصاحبه و گفتگویی اختصاصی با وب سایت زد دی نت تاکید و اشاره کرد: من بر این باورم که استفاده باردیگر از پسورد های قبلی مورد استفاده کاربران در حساب های کاربری آنها بزرگترین اشتباه و ضعف امنیتی در جهان امروز به شمار خواهد رفت و امنیت سایبری کاربران در فضای مجازی را به مخاطره خواهد انداخت.

منبع: