هشدار این تماس کلاهبرداری است

به گزارش خط رند ۹۱۲ چندی است طی تماس هایی با مشترکان، ادعا می شود این تماس از سوی اپراتورهاست و پیشنهاد می شود با پرداخت مبلغی، از اینترنت مجانی و کاهش هزینه های تماس برخوردار شوند، درحالی که این کار تنها متد جدیدی برای کلاهبرداری است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، هنگامی که با شما تماس تلفنی گرفته می شود و به شما وعده جایزه و هدیه می دهند، از شما اطلاعات کارت بانکی تان را می خواهند و یا مواردی از این دست که حتما با آنها روبرو شده اید، باید دقت کنید که علیرغم جذاب بودن این پیشنهادها، احتمال این که در آستانه فریب خوردن توسط کلاهبرداران قرار گرفته باشید، بسیار است.
وقتی در تماسهای تلفنی به شما می گویند برنده ی جایزه ای فوق العاده از یک مسابقه شده اید که احتمالاً شما هیچ گاه در آن مسابقه شرکت نکرده اید؛ زمانی که می گویند برای دریافت جایزه باید مبلغی پرداخت کنید و یا از شما می خواهند، اطلاعات کاملاً شخصی و محرمانه مالی خویش را در اختیارشان قرار دهید، باید محتاط باشید، چونکه سیستم های تجاری مطمئن و قانونی، هیچ گاه نیاز بر جزئیات حساب مالی شما ندارند و حتی اگر قرار باشد پولی یا جایزه ای را به شما بدهند، احتیاج به رمز عبور کارت شما را ندارند و دادن شماره حساب یا شماره کارت کفایت می کند.
اما یکی از انواع مزاحمت ها و کلاهبرداری ها، زمانی است که با شما تماس می گیرند و ادعا می کنند که این تماس از سوی اپراتورتان است. امکان دارد اطلاعاتی از قبیل مشخصات و یا حتی جزئیات قبض شما را هم داشته باشند، در مقابل به شما پیشنهاد می دهند با پرداخت مبلغی، از خدمات اینترنت مجانی و کاهش هزینه ها در قبض تلفنتان برخوردار شوید. در حالیکه با پرداخت این مبلغ، تنها گرفتار کلاهبرداری جدید شده اید.
پیش از این هم اتفاق افتاده بود که در تماس با کاربران، برای یکسان سازی تعرفه ها و تک نرخی شدن تماسهای درون شبکه یا برون شبکه اپراتورها که هزینه ای برای مشترکان ندارد و جزو خدماتی است که توسط اپراتورها عرضه شده، برخی سودجویان مبادرت به دریافت هزینه می کردند که مشخص شد این گونه تماس ها کلاهبرداری است و نباید هزینه ای بابت این خدمات پرداخت گردد.
باید توجه داشته باشید شما حق دارید درباره هر شخصی که تلفنی با شما تماس می گیرد و به شما پیشنهاد می دهد، بررسی های لازم را انجام دهید، با نامه نگاری از آنها اطلاعات کاری بخواهید، تماس بگیرید، مرجع های آنها را استعلام کنید و زمانی برای فکر کردن و تصمیم گیری در مورد پیشنهاد آنها داشته باشید؛ چونکه افرادی که به صورت قانونی و به دور از هرگونه کلاهبرداری به صورت تلفنی بازاریابی انجام می دهند، مشکلی ندارد از این که اطلاعات فعالیت معقول و منطقی خویش را در اختیار شما قرار دهند.