بامداد امروز؛ اسپیس ایکس ۴ شهروند را به مدار زمین برد

به گزارش خط رند ۹۱۲ صبح امروز ۴ شهروند آمریکایی همراه کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس سفری ۳ روزه به مدار زمین را شروع کردند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایندپندنت، اسپیس ایکس به صورت موفقیت آمیز مأموریت Inspiration۴ را انجام داد و ۴ شهروند را به مدار زمین برد. این خدمه از مقر فضایی کیپ کاناورال سفر خویش را شروع کردند. آنها ۳ روز آینده را در یک کپسول کرو دراگون در مدار زمین می گذرانند و بعد از آن به زمین برمی گردند و در اقیانوس آتلانتیک فرود می آیند.
۴ شهروند مذکور در ارتفاع ۵۷۵ کیلومتر زمین سفر می کنند. چنین ارتفاعی ۱۵۰ کیلومتر هم بالاتر از مکان ایستگاه فضایی بین المللی است.
هرچند در این مأموریت آزمایش های علمی هم انجام می شود، اما باید آنرا نقطه عطفی در صنعت گردشگری فضایی به حساب آورد. Inspiration۴ سومین مأموریت فضایی اخیر است که با پشتیبانی یک میلیاردر (ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس) انجام می شود. اما جالب آنکه ارتفاع سفر آن خیلی بیشتر از سفرهای چند دقیقه بلواوریجین و ویرجین گالاکتیک به مرز فضا است.
فرمانده این مأموریت جارد ایزاکمن، میلیاردر ۳۸ ساله و یک خلبان کارآزموده است. دیگر سرنشین کپسول کرو دراگون هیلی آرکنو ۲۹ ساله وجوانترین شهروند آمریکایی است که به فضا سفر می کند. سومین مسافر دکتر سیان پروکتور ۵۱ ساله است. چهارمین سرنشین هم کریس سمبروسکی ۴۱ ساله و مهندس شرکت لاکهید مارتین است. مرکز کنترل اسپیس ایکس به صورت کامل این مأموریت را کنترل می کند.