ایلان ماسک: بیتکوین رمزارز مناسبی برای پرداخت نیست

به گزارش خط رند ۹۱۲ ایلان ماسک اعتقاد دارد که بیتکوین برای پرداخت مناسب نمی باشد چون حجم تراکنش آن کم و هزینه هر تراکنش زیاد است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا و به نقل از بیتکوین نیوز، ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، اسپیس ایکس و ثروتمندترین فرد جهان، از جانب مجله تایم بعنوان «شخص سال ۲۰۲۱» انتخاب شده است. وی طی مصاحبه با این مجله که روز دوشنبه انتشار یافت، در مورد ارزهای دیجیتال بیتکوین (BTC) و دوج کوین (DOGE) صحبت کرد.
ادوارد فلسنتال، مدیرعامل تایم اظهار نمود: نزدیک به یک قرن، تایم روشی را بعنوان معرفی فرد سال شروع کرده که در این فرایند فرد یا گروهی که بیشترین تأثیر خوب یا بد را در ۱۲ ماه سال بوجود آورده است را معرفی می کند.
وی ادامه داد: «شخصیت سال، نشانه برتری است و در ۱۲ ماه گذشته تعداد بسیار اندکی از افراد تأثیر بیشتری نسبت به ماسک بر زندگی روی زمین و احیانا زندگی خارج از زمین داشته اند».
شایان ذکر است، دارایی خالص ماسک بیشتر از ۳۰۰ میلیارد دلار است.
ماسک اظهار داشت: «من نقش مهمی در ایجاد پی پال (Paypal) ایفا کردم ازاین رو درک من از سیستم پولی در یک سطح اساسی است و از نحوه عملکرد و مکانیزم دقیق آن آگاه هستم و فکر می کنم افراد بسیار کمی هستند که بهتر از من آنرا درک کنند».
مدیر عامل تسلا پیشنهاد کرد: بیتکوین برای پرداخت نامناسب است چون حجم تراکنش بیتکوین کم و هزینه هر تراکنش زیاد است اما در سطح پایه خود، شاید برای ذخیره ارزش مناسب می باشد.
ماسک ضمن تکرار این نکته که اساسا، بیتکوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست به صحبت در مورد دوج کوین (DOGE) پرداخت.
مدیرعامل تسلا مدت هاست که طرفدار ارز دیجیتال میم بوده است. وی حتی در جامعه کریپتوها بعنوان پدر دوج (Dogefather) شناخته می شود. وی پیش از این فاش کرده بود که شخصا مالک دوج کوین، بیتکوین و اتر است. با این وجود شرکتهای وی، تسلا و اسپیس ایکس فقط بیتکوین دارند.
تکنوکینگ تسلا در مصاحبه با مجله تایم اظهار داشت: حتی اگر شوخی احمقانه ای باشد، دوج کوین برای تراکنش ها مناسب تر است.
مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس اضافه کرد: «ممکن است این مورد کمی تورم زا اباشد اما این عدد تورمی در مقابل درصد، یک عدد ثابت است. به این مفهوم که با گذشت زمان، در واقع درصد تورم آن کاسته می شود و این عملکرد خوب است چونکه افراد را تشویق می کند تا به جای احتکار آنرا بعنوان ذخیره ارزش خرج کنند.»
ماسک قبلا توضیح داده بود که دوج را رمزنگاری مردم می داند. در ماه اگوست وی با مارک کوبان، ستاره تیم شارک تانک، مالک تیم NBA دالاس ماوریکس موافق بود که جامعه دوج در استفاده از دوج بعنوان وسیله مبادله، قوی عمل می کند.