مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند

به گزارش خط رند ۹۱۲ مهندسان دانشگاه ملی سنگاپور از تولید انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف اطلاع داده اند که برای نگهداشتن و انتقال اشیای مختلف قابل استفاده می باشد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از زد دی نت، انگشتان رباتیک مذکور می توانند اشیا مختلف از نرم و ظریف گرفته تا حجیم و سنگین را بگیرند، بدون آنکه به آنها صدمه برسانند.
این دست رباتیک بگونه ای طراحی شده که قابل تنظیم باشد و بنابراین برای پاسخگویی به نیازهای بخش هایی مانند کشاورزی، بسته بندی مواد غذایی و کالاهای مصرفی قابل استفاده می باشد. حرکت سریع و ارتقای ۲۳ درصدی کارایی در مقایسه با دست های رباتیک مشابه مزیت مهم این دست رباتیک است.
تولید دست های رباتیک امر تازه ای نیست، اما اغلب آنها قادر به نقل و انتقال کالاهای ظریف و شکننده مانند تخم مرغ، شیشه و غیره نیستند. دست رباتیک جدید با درک بافت، شکل، وزن و ابعاد هر وسیله برای لمس، در کنترل گرفتن و جابجایی آنها تصمیم می گیرد.
انگشتان مورد اشاره با فشار هوا در درونشان قابل تنظیم هستند و سازوکار ویژه ای برای قفل کردن شیء در دست گرفته شده به آنها افزوده شده تا سفتی و شلی در دست گرفتن کالاها با دقت و بدون صدمه دیدن به آنها صورت بگیرد. هدایت این ربات با استفاده از یک سیستم بصری کامپیوتری صورت می گیرد و بدین منظور از هوش مصنوعی هم استفاده می شود. در نهایت این ربات بدون دخالت انسان قادر به دریافت، نگهداری و انتقال اقلام مورد نظر است.