آذری جهرمی: دولت با کسی تعارف ندارد، اشد مجازات برای سوء استفاده کنندگان

خط رند ۹۱۲: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: باید با کسانی که در موضوعات داخلی سوء بهره برده اند با اشد مجازات برخورد شود و پول هایی که از جیب مردم رفته است برگردد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد شهادت دکتر و بهشتی و هفتم تیر در مسجد جامع اردستان اظهار نمود: امروز کشور درگیر مسائل اقتصادی می باشد که قبلا تجربه آن را داشته ایم.
وی اضافه کرد: این مردم از زمانی که تصمیم گرفتند روی پای خود بایستند همواره با مشکلاتی مواجه بوده اند که از مشکلات امروزه به مراتب سخت تر بوده است. مشکلاتی چون نهال نوپای جمهوری اسلامی درگیر یک جنگ ناجوانمردانه فی درخلال همه دنیا در یک طرف و ایران اسلامی در طرفه دیگر بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه همواره مردم و نظام اینگونه مشکلات را تجربه کرده است، اظهار داشت: این انقلاب با پشتوانه مردم از این مشکلات عبور کرده است. در یک طرف دشمنی وجود دارد که امروز حرفش این است که سلاح دفاعی نداشته باش و جبهه های جنگ را به مرزهای خودت بچسبان تا من راحتر بتوانم به تو تهاجم کنم. و از سوی دیگر کشوری است که در این مورد هیچ گاه کوتاه نیامده است.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه دشمنی بدخواهان نظام کم که نشده است بلکه افزون هم شده است، اظهار داشت: آن موضوعی که مهم می باشد این است که کشور ما در مقابل آن چکار کرده است؟
وی با اشاره به اینکه باید در این مسیر سخت به وعده الهی اعتقاد و توجه داشته باشیم، تصریح کرد: رویه های جاری کشور باید اصلاح گردد. با گفتار درمانی که بحران مردم حل نمی گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مشکل جدی در کشور وجود دارد و آن نقدینگی است که مبحث نقدینگی مانند نارنجک ضامن کشیده است که امروز با عنایت به شرایط روانی جامعه در بعضی از موارد عمل کرده است.
آذری جهرمی اضافه کرد: مردم تجربه کاهش ارزش ریال را از دوره قبل تحریم بخاطر دارند. تلاش همه هم این است که نقدینگی خویش را بالا ببرند که با خرید جنس خاصی همچون طلا گران می گردد.
وی با اشاره به اینکه عده ای در کشور بی نظمی مالی به بار آورده اند، اضافه کرد: عده ای ارز را با قیمت ۴۲۰۰ گرفته اند که کالای مردم را تامین کنند که قیمت ها افزایش پیدا نکند ولی متاسفانه در فضای روانی خودشان دامن می زنند و دوبرابر به مردم می فروشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این سوء استفاده ها سبب فساد در کشور می گردد. امروز گوشه ای از این فرایند را در موبایل مشاهده کردید که راه آن این است که تعارف های فساد گونه را کنار بگذاریم.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه باید با مردم شفاف صحبت نماییم، اضافه کرد: باید به مردم اظهار داشت که چه کسانی در این ناآرامی دست داشته اند. بیش از ۱۵ میلیارد دلار ارز در کشور گرفته شده است که ۲۲۰ میلیون در حوزه موبایل بوده است.
وی ادامه داد: آنهایی که ارز گرفته اند برای واردات خودرو در کشور و سواستفاده کرده اند باید با آنها برخورد شود. دولت منابع خویش را در اختیار قرار داده است. اینجا اگر سکوت شود خیانت به نظام و انقلاب است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در موضوعات داخلی کسانی که سوء بهره برده اند در این شرایط باید به اشد مجازات برخورد شود. این دولت با کسی تعارفی ندارد. باید پول هایی که از جیب مردم رفته است برگردد.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه مردم تحمل سختی ها را دارند و همواره حمایت کرده اند، تصریح کرد: ان چیزی که از داخل به ما ضربه می زند فساد است. البته شعار نباید بدهیم و بیشتر عمل نماییم به ملاحظاتی که این پسر آن است و این مربوط به این گروه است نباید توجه کرد.
وی اضافه کرد: راه آخر این مورد ایستادگی است. دشمن ما هیچ گاه راضی نمی گردد یک کشور اسلامی به مردمش خدمت کند. نمونه آن نا آرامی هایی است که در کشور ای عراق و افغانستان شاهد آن هستیم.