قابلیت پاسخ هوشمند به کی بورد گوگل افزوده شد

خط رند ۹۱۲: کاربران از این پس قادر خواهند بود با دریافت نسخه به روزرسانی شده اپلیکیشن کی بورد گوگل در هفته جاری از قابلیت پاسخ هوشمند آن بهره مند شوند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، اپلیکیشن اختصاصی کی بورد گوگل که جی بورد (Gboard) نام دارد، همواره از استقبال بی نظیری از جانب کاربران گوشیهای موبایل هم در نسخه های اندرویدی و هم iOS مواجه شده است. این اپلیکیشن در جدیدترین نسخه به روزرسانی شده خود به کاربرانش این امکان را می دهد تا در پیام رسان های متعددی همچون فیسبوک مسنجر، فیسبوک مسنجر لایت، واتس اپ، وی چت، گوگل الو، گوگل هنگ اوت و اندروید مسیجز بتوانند از امکان پاسخ دهی هوشمند (smart reply) آن استفاده کنند.

این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا در صورت مشغله داشتن و یا کمبود وقت کافی برای واکنش دادن به پیام دوستان و مخاطبان، از این قابلیت سریع و هوشمند بهره مند شوند.

چندی پیش بود که اپلیکیشن کی بورد گوگل امکان ساختن تصاویر متحرک (Gif) را به پلتفرم اندرویدی خود افزود تا کاربران گوشیهای اندرویدی بتوانند از ساختن گیف های اختصاصی خود لذت ببرند و آن را با دوستانشان در پیام رسان های مختلف به اشتراک بگذارند.

البته اپلیکیشن کی بورد گوگل که موسوم به جی بورد است، تنها برای گوشیهای اندرویدی نیست بلکه برای دستگاه های الکترونیکی با سیستم عامل iOS هم عرضه و منتشر می گردد که البته معمولا با اندکی تاخیر بعد از نسخه اندرویدی، در دسترس کاربران گوشیهای آیفون قرار می گیرد.

حالا گزارش های منتشره از جانب XDA reports، حاکی می باشد کاربران با دریافت و دانلود نسخه جدید و به روزرسانی شده اپلیکیشن جی بورد قادر خواهند بود به صورت کاملا سریع و هوشمندانه به پیام های دوستانشان در پیام رسان های مذکور پاسخ دهند.

این بدان معناست که گوگل به نوتیفیکشن و اعلان های گوشی کاربران دسترسی خواهد داشت و با نمایش یک باکس کوچک از کاربر می خواهد از میان پاسخ های از پیش تعیین شده و مناسب، به صورت سریع و هوشمندانه ای به پیام آن ها واکنش نشان دهد.این قابلیت شباهت بسیاری به پاسخ هوشمند در نسخه به روزرسانی شده پست الکترونیکی گوگل یا جی میل (Gmaill) و شبکه اجتماعی لینکدین (Linkdin) دارد.