فیسبوک به ارائه اطلاعات کاربران به ۶۱ شرکت اعتراف کرد

خط رند ۹۱۲: فیسبوک اخیرا اعتراف کرده که اطلاعات جمع آوری شده کاربرانش را با بیش از ۶۱ شرکت تکنولوژی در جهان به اشتراک گذاشته است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هکرنیوز، بعد از آنکه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش کردند که شبکه اجتماعی فیسبوک در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی کاربرانش دست داشته است، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوک را به خیانت در امانت و همکاری با نهادهای دولتی یا تحقیقاتی متهم کردند.

بعد از آن فیسبوک به سرعت آماج حملات کاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای که تعداد کثیری از شرکت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال کردن صفحات مجازی خود در فیسبوک اقدام نموده و استفاده از این شبکه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف کرده اند.

فیس بوک می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از کاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه کمبریج آنالتیکا قرار گرفته است که از این میزان، ۱.۱ میلیون نفر از آن ها اهل کشور انگلستان بوده اند. این در حالیست که پیش تر یک افشاگر به نام کریستوفر وایلی تعداد کاربرانی را که از رسوایی فیسبوک صدمه دیده اند، ۵۰ میلیون نفر اعلام نموده بود.

رسوایی فیسبوک و همکاری آن با موسسه تحقیقاتی کمبریج آنالتیکا باعث شد که انگشت افترا خیلی از نهادهای امنیتی، دولتی و مردمی به سمت و سوی این غول تکنولوژی به نشانه برود.

بعد از به بار آمدن رسوایی مذکور، مارک زوکربرگ – موسس و مدیر عامل فیسبوک – هم اذعان کرد که در این خصوص سهل انگاری و کوتاهی کرده است و نباید اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربرانش را در اختیار سایر شرکت و موسسات تحقیقاتی قرار می داد.