قدیمی ترین گروه هکر اینترنتی متلاشی گردید

خط رند ۹۱۲: پلیس های اروپایی متشکل از کشورهای فرانسه، انگلستان و تایلند یک گروه هکر مشهور متشکل از هشت نفر که مظنون به عضویت در یک شرکت کلاهبرداری موسوم به شرکت Rex Mundi ˮپادشاه جهانیˮ، را دستگیر کرد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، این گروه حداقل از سال ۲۰۱۲ تابحال به فعالیت های خرابکارانه اقدام نموده است. فعالیت این گروه طیف وسیعی از اقدامات خرابکارانه از قبیل هک کردن شبکه های شرکت ها، سرقت اطلاعات خصوصی افراد و استفاده از باج افزار جهت اخاذی از افراد را شامل می گردد.
هکرها هزینه هایی را برای افشای هک ها خواهان شدند، اما گاهی اوقات هم برای پرداختن به معایب امنیتی که برای ورود به شبکه قربانی مورد استفاده قرار دادند، مبلغی بالاتری برای پول می فرستاد.

هکرهای مورد اشاره در این مدت از قربانیان خود مبالغ بالایی جهت برگرداندن اطلاعات آن ها یا افشای معایب امنیتی و راه های نفوذ به شبکه های سازمان ها را خواهان بوده اند.

گروه Rex Mundi در حمله به اطلاعات افراد و سازمان ها رد خویش را به جا گذاشت. درحالی که تاریخ تشکیل این گروه ناشناخته است، نخستین گزارش از تخلفات گروه Rex Mundi hacks به تابستان سال ۲۰۱۲ برمی گردد.
در اوایل سال ۲۰۱۰، زمانی که گروه های هکر مانند Anonymous یا LulzSec در مورد اقدامات خرابکارانه خود افشاگری می کردند، هکرهای Rex Mundi اغلب در مورد قربانیان اخیر خود در توییتر و شبکه های اجتماعی حرف می زد و زمانی که شرکت های قربانی مبالغ درخواستی این گروه را پرداخت نمی کردند، اطلاعات آن ها را فاش یا از بین می برد تا با این کار قربانیان خویش را تنبیه کند.
ردپایی که از هکرها منتشرشده قربانیانی که مورد حمله این هکرها قرار گرفته اند به ترتیب زمانی عبارتند از: Webassur، دریک اینترنشنال، Buy، Websolutions.it، Numericable Habeas، AlfaNet، AlfaNet، Domino’s، Domino’s پیتزا و بانک Cantonale.

اما به محض پیدا شدن ردپای اقدامات خرابکارانه این گروه، مؤسسات امنیتی و پلیسی آغاز به دستگیری هکرها و هکوییست ها به صورت سراسر کردند و به دنبال آن این گروه عملیات خویش را تغییر داد و درنهایت فعالیت های خرابکارانه خویش را به صورت زیرزمینی ادامه داد.
رکس مندی فعالیت های خرابکارانه خویش را از حالت آشکار به زیرزمینی و در سایه تغییر داد، بدون اینکه ادعای هک کردن کاربران و شرکت ها را به صورت آنلاین در مقابل مجامع خبری داشته باشد یا عدم افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه قربانیان زمانی که شرکت ها نتوانستند به تعهدات خود در مقابل باج افزارهای این گروه پرداخت کنند، ادامه داد.

طبق گفتهٔ پلیس اتحادیه اروپا موسوم به Europol، این گروه تا سال قبل همچنان فعالیت خویش را به صورت مخفیانه ادامه داده است. زمانی فعالیت های مجرمانه این گروه برملا شد که آن ها شبکه اطلاعاتی یک شرکت بریتانیایی را هک کرده و اطلاعات آن ها را به سرقت ببرند.

روز بعد گروه هکرهای رکس مندی طی تماس تلفن با شرکت قربانی خواهان پرداخت مبلغی جهت برگرداندن اطلاعات به سرقت رفته شدند. فردی فرانسوی خواهان پرداخت مبلغ بیت کویین معادل ۵۸۰۰۰۰ یورو (۶۷۵۰۰۰ دلار) برای افشای هک و ۸۲۵، ۰۰۰ یورو (۹۶۰، ۰۰۰ دلار) بود که همینطور نشان داد که چگونه آن ها را شکست داد و برای هر روزی که شرکت موفق به پاسخ نشد، رکس مندی ۲۱۰ هزار یورو (۲۴۵۰۰۰ دلار) را در بالای هزینه استیجاری اضافه خواهد نمود. مبلغ باج خواهی این هکرها در اوایل سال ۲۰۱۰ مبلغی در حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار بوده است.

طبق اطلاعات سایت پلیس فتا، شرکت بریتانیایی که یکی از قربانیان این گروه بوده مبلغ باج خواهی را پرداخت نکرده و مبحث را با مقامات و پلیس در بین گذاشته بود. اطلاعات جمع آوری شده توسط پلیس بریتانیا حدود یک ماه پس از این جریان در ماه ژوئن ۲۰۱۷ منجر به دستگیری پنج تبعه فرانسوی شد.
یکی از این افراد که رهبر گروه بود، نقش او بعنوان رهبر گروه اثبات شد و طبق اعترافات وی دیگر اعضای گروه که هیچ کدام هکر نبوده اند را در وب تاریک یا همان دارک وب استخدام و به کار گرفته است.
پلیس فرانسه در اکتبر سال ۲۰۱۷ دو نفر از این هکرها را دستگیر کرد و پلیس تایلند در ماه مه ۲۰۱۸ نفر سوم را دستگیر کرد، تا بتوانند به صورت مؤثر به فعالیت های خرابکارانه این گروه در طول این مدت آخر دهند.