استفاده ۲ و نیم میلیارد نفر از اپلیکیشن های فیسبوکی

خط رند ۹۱۲: بر مبنای تازه ترین آمار انتشار یافته، حدود ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یکی از اپلیکیشن های توسعه داده شده توسط فیسبوک نظیر واتس اپ و اینستاگرام استفاده می نمایند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت tech crunch، خیلی از کاربران فضای مجازی درحال ترک این شبکه اجتماعی هستند و فیسبوک دیگر آن فیس بوکی نیست که در ایام اوج خود به سر می برد. از طرفی دیگر هم رسوایی که فیسبوک در چندماه گذشته به بار آورد، همگی دست در دست هم داد تا این شبکه اجتماعی محبوبیت قبلی خویش را در بین کاربران نداشته باشد.

اما اخیرا با آمار و گزارشی که مدیران فیسبوک با همکاری موسسات تحقیقاتی و آماری منتشر نموده اند، می توان دریافت با اینکه خود اپلیکیشن فیسبوک در راه فراموشی و کم لطفی کاربرانش قرار گرفته و سیری نزولی را در پیش دارد، اما این بدان معنا نیست که محبوبیت اپلیکیشن های دیگرش هم رو به افول است. گزارش مالی جدید این شرکت به وضوح نشان داده است دقیقا برعکس فیسبوک، اپلیکیشن های پیام رسان فیسبوک مسنجر و واتس اپ در کنار شبکه اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت و استقبال بی نظیر و کم سابقه ای برخوردار شده اند به گونه ای که گفته می گردد دست کم ۲.۵ میلیارد نفر در جهان حداقل از یکی از این اپلیکیشن های توسعه داده شده توسط فیسبوک استفاده می نمایند.

البته لازم به ذکر است که این آمار برای تعداد اکانت های موجود در این اپلیکیشن هاست و تعداد نفرات در جهان را نشان نمی دهد.

طبق آماری که پیشتر توسط موسسات تحقیقاتی اعلام شده بود، بیش از ۱ میلیارد کاربر در اینستاگرام، ۱.۵ میلیارد کاربر در واتس اپ و ۱.۳ میلیارد کاربر در پیام رسان فیسبوک مسنجر فعالیت دارند که این در نوع خود عدد بسیار بزرگ و موفقیت چشمگیری خواهد بود.

این آمار متعلق به سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی است که آمار گفته شده به خوبی در نمودار ذکر و نشان داده شده است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند فیسبوک با عرضه این نمودار قصد داشته کاهش قابل توجه تعداد کاربران فیسبوک در ایالات متحده آمریکا، کانادا و اروپا را نادیده بنگارد چراکه بعد از رسوایی اطلاعاتی این شرکت، کمپین های بسیاری در خصوص ترک و تحریم این شبکه اجتماعی درفضای مجازی بوجود آمد.