خسارات چند میلیون دلاری حملات سایبری

خط رند ۹۱۲: بر مبنای تازه ترین گزارش ها، خسارات حمله سایبری بدافزار سم سم (SamSam) به حدود ۶ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت hackernews، بر اساس گزارش های منتشره، آمار حملات سایبری و هک در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است و برآوردها هم حاکی می باشد که رکورد حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ شکسته خواهد شد.

بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آن ها شده است.

حملات سایبری که توسط بدافزار سم سم ( Sam sam) به نهادها، سازمان ها و شرکت های بسیاری در جهان صورت گرفته است، خسارات و صدمه های جبران ناپذیری را به این سازمان ها وارد کرده اند.

این حمله سایبری که از دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تابحال به خیل عظیمی از کاربران در جهان هجوم آورده است، نزدیک به ۶ میلیون دلار خسارت بوجود آورده و قربانیان زیادی را متحمل صدمات جبران ناپذیری همچون از دست رفتن اطلاعات خصوصی، محرمانه و مالی آن ها کرده است.

با توجه به نتایج پژوهش های انجام شده، میزان حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ به اوج خود خواهد رسید، ازاین رو تمامی شرکت های کوچک و بزرگ در سراسر جهان موظف خواهند بود اقدامات و تمهیدات لازم را برای مقابله با هک شدن اتخاذ کنند تا در برابر مجرمان سایبری و حملات و خسارات جبران ناپذیر آن ها، صدمه پذیری کمتری داشته باشند و ضریب امنیت اطلاعات خود و مشتریان خویش را به بالاترین حد ممکن برسانند.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
امسال میلادی باج افزار، بدافزار و ویروس های کامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شرکت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد کرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناکرای (WannaCry) به صورت قطع یکی از مهلک ترین حملاتی است که در طول سال های اخیر صورت گرفته است.
حملاتی که بدافزار واناکرای در سال قبل به کشورها، سازمان ها و شرکت های بسیاری داشت، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را برای آن ها برجای گذاشت. اخیرا هم ویروس کامپیوتری و بدافزار “خرگوش بد” سر و صدای بسیاری به راه انداخته است و به شرکت ها، بانک ها و موسسات کوچک و بزرگی در کشورهای مختلف بویژه در اروپا حمله کرده و اطلاعات محرمانه آن ها را به سرقت برده است.
یکی دیگر از بدافزارهایی که زیرساخت های کشورهای زیادی را در جهان با مشکلات و چالش های جدی مواجه کرده است، به صورت قطع بدافزار سم سم ( Sam Sam) بوده است. در آخر باید به این نکته مهم اشاره نمود که افزایش تعداد حملات سایبری در جهان، برای همه مردم و دولت ها زنگ خطری به حساب می آید که درصورت اهمال کاری و سهل انگاری، باید متحمل ضرر و زیان های متعددی باشند. پس بهتر است شرکت های مالی و بویژه موسسات خیریه برای مقابله با تهدیدات احتمالی در فضای سایبری، از تمام قدرت خود بهره برده و به مقابله با حملات سایبری بپردازند.