گوگل مپ زمین را سه بعدی می کند

به گزارش خط رند ۹۱۲ نسخه دسک تاپ برنامه نقشه گوگل (Google Maps) از این پس به صورت کروی زمین را نمایش می دهد و دیگر یک صفحه مسطح از اماکن جغرافیایی نخواهد بود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت tech crunch، اپلیکیشن نقشه گوگل (گوگل مپ) یکی از قدرتمندترین و کامل ترین برنامه های نقشه جغرافیایی است که به کاربران در سراسر جهان موقعیت های موردنظرشان را نشان داده و آن ها راهنمایی می کند.

حالا گوگل اعلام نموده است که در جدیدترین به روزرسانی انجام شده در نسخه دسکتاپ (رایانه) برنامه گوگل مپ، کاربران از این پس قادر خواهند بود زمین را به شکل کره زمین و سه بعدی مشاهده کنند. این بدان معناست که دیگر اماکن جغرافیایی مختلف به شکل صاف، هموار و مسطح نمایش داده نخواهند شد و سایز و اندازه قاره ها، کشورها و شهرهای مختلف هم به صورت دقیقی با مقیاس مشخص نشان داده می شوند.

به نظر می رسد که گوگل با بهره گیری از تکنولوژی های جدید و به روزی همچون هوش مصنوعی درحال توسعه پلتفرم ها و سرویس های گوناگون خود است تا بتواند رضایت و خشنودی کاربرانش را به خود جلب نماید و بدین ترتیب درآمدزایی و سودآوری خویش را هم افزایش دهد.