کاربران ویندوز ۱۰ مراقب باشند

خط رند ۹۱۲: خیلی از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران کامپیوتر های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ سفارش کردند که قابلیت لوکیشن کامپیوتر خویش را همیشه روشن نگذارند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the star، اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که همواره به روشن و فعال بودن قابلیت Location (ماهواره ردیابی مکان جغرافیایی) کامپیوتر و دستگاه الکترونیکی تان عادت دارید، بر مبنای تازه ترین اخطار متخصصان امنیت سایبری باید از این پس مراقب امکانات خطرناکی که این قابلیت به هکرها و مجرمان سایبری می دهند، هم باشید چراکه امکان دارد با روشن بودن آن، اطلاعات لحظه ای شما برای افراد غریبه ای که هیچ شناختی از آن ها و اهدافشان ندارید، ارسال و فرستاده شود و حریم خصوصی شما را نقض کرده و به مخاطره بیندازد.

حالا اخیرا کارشناسان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان در آلمان که در زمینه امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات کاربران فعالیت می نمایند، به کاربران کامپیوتر های شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ اخطار داده اند که حالت همواره روشن/فعال قابلیت Location دستگاه خویش را خاموش و غیرفعال کنند و تنها هر زمانی که لازم بود، به فعال سازی آن اقدام نمایند. این قابلیت به منظور به روزرسانی روزانه وضعیت آب و هوا و اطلاع رسانی به کاربران به صورت خودکار فعال تعبیه و طراحی شده است.

کاربران کامپیوتر های ویندوز ۱۰ به منظور غیرفعال سازی و خاموش کردن این قابلیت، باید به قسمت کنترل پنل (Control Panel) کامپیوتر خود مراجعه نموده و دسترسی آنلاین و همیشگی به اطلاعات شخصی و مکان جغرافیایی خویش را قطع و خاموش کنند.

به گفته آن ها، درصورت روشن و فعال بودن همیشگی این قابلیت، هکرها و مجرمان سایبری قادر خواهند بود به منظور دستیابی به اهداف شوم خود، از اطلاعات و داده های شخصی و خصوصی کاربران نظیر مکان جغرافیایی مربوطه آن ها سوءاستفاده کرده و خطرات و صدمه های متعددی را برای آن ها تولید کنند.