جی میل اطلاعات محرمانه شما را از بین می برد

خط رند ۹۱۲: گوگل با انتشار پیامی در صفحه رسمی توییتر خود اعلام نمود که قابلیت جدیدی را تحت عنوان «حالت سری و محرمانه» در به روزرسانی جدید پست الکترونیکی افزوده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، با عنایت به گسترش اهمیت روزافزون امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات کاربران، خیلی از غول های تکنولوژی درصدد یافتن راهی برای امن تر کردن پلتفرم های مورد کاربرد خود برای حفاظت بیشتر از کاربرانشان هستند.

حالا گوگل هم در همین راستا، تصمیم گرفته است قابلیت جدیدی را تحت عنوان «حالت محرمانه و سری» به پلتفرم پست الکترونیکی جی میل خود اضافه کند تا آن دسته از کاربرانی که اطلاعات مهم، حیاتی و محرمانه ای را در ای میل های خود دارند، بتوانند با فعال سازی این قابلیت از بین ببرند و بدین وسیله راه نفوذ هکرها، مجرمان سایبری و افراد ناشناس به داده های موردنظر خویش را ببندند.

درواقع می توان گفت این قابلیت جدید به کاربران اجازه می دهد تا آن دسته از اطلاعات مهم و محرمانه خویش را به صورت اتوماتیک و خودکار از بین ببرند و دسترسی هکرها برای نفوذ به آن را قطع کنند. به نظر می آید که گوگل سال جاری میلادی را بسیار طوفانی آغاز کرده و می خواهد با افزودن قابلیت و امکانات جدیدی، عرصه را بر هکرها و مجرمان سایبری تنگ و طاقت فرسا کرده و به رقابت با سایر شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی بپردازد.

بنابر اعلام گوگل، این قابلیت جدید در ابتدا برای نسخه دسکتاپ پست الکترونیکی جی میل افزوده شده و سپس در آینده ای نزدیک برای اپلیکیشن های موبایلی آن هم درنظر گرفته خواهد شد.

کاربران درصورت دریافت یک ای میل جدید، می توانند با رجوع به سه نقطه بالای آن، به قسمت تنظیمات (setting) رجوع کنند تا گزینه جدیدی که گوگل برای آن ها اضافه کرده را مشاهده کنند. این گزینه جدید که حالت محرمانه و سری ( Confidential Mode) نام دارد، به کاربران این امکان را می دهد تا برای آن دسته از مکالمات و ای میل های رد و بدل شده میان آن ها، یک تاریخ انقضا تعیین کنند تا بعد از طی زمان مقرر، تمامی اطلاعات مربوط به ای میل های دریافت و ارسال شده از بین بروند.

این قابلیت هم اکنون بدون نیاز به انجام و دریافت نسخه به روزرسانی شده در پست الکترونیکی جی میل کاربران وجود دارد و آن ها قادر خواهند بود، درصورت نیاز به افزایش امنیت سایبری و داشتن اطلاعات حیاتی و محرمانه، از آن بهره مند شوند.

گوگل هنوز در واکنش به این سوال که قابلیت مذکور چه زمانی به گوشیهای آیفون با سیستم عامل iOS افزوده می شود، پاسخی نداده است اما این طور که انتظار می رود در آینده ای نزدیک کاربران گوشیهای آیفون هم بزودی قادر خواهند بود از این قابلیت بهره ببرند.