گجت های پوشیدنی پرفروش ترین محصول اپل می شوند

خط رند ۹۱۲: تحلیلگران پیش بینی می کنند که گجت های پوشیدنی بزرگ ترین منبع درآمد و سودآوری شرکت اپل در سال های آینده محسوب خواهند شد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت android headlines، با عنایت به آمار و ارقامی که در گزارش وال استریت ژورنال آورده و ذکر شده است می توان دریافت که گجت های پوشیدنی نظیر ساعت های هوشمند به سرعت جای سایر محصولات محبوب اپل نظیر گوشیهای آیفون را خواهند گرفت و به بزرگ ترین منبع درآمد و سودآوری این شرکت تکنولوژی تبدیل خواهند شد.

گجت های پوشیدنی از زمان معرفی آن تابحال توانسته است بخش اعظمی از فروش شرکت های تکنولوژی در سراسر جهان را به خود اختصاص دهد، به گونه ای که تولیدکنندگان موبایل همگی به سمت طراحی و تولید گجت های پوشیدنی نظیر ساعت های هوشمند و مچ بندهای هوشمند روی آورده اند.

بر اساس این گزارش، گجت های پوشیدنی بزودی گوشیهای آیفون را که هم اکنون اولین محصول پرفروش اپل به شمار می آید، کنار خواهند زد و در صدر پرفروش محصولات این شرکت جای خواهند گرفت.

طبق گزارش جدید IDC، ساعت های هوشمند اپل واچ در سه ماهه اخیر توانسته است ۱۷ درصد از سهم بازار گجت های پوشیدنی در جهان را به خود اختصاص دهد و فروش قابل ملاحظه ای را برای خود رقم بزند. همینطور اپل توانسته است در طول یک سال اخیر، با استفاده از فروش اپل واچ و ایرپاد ۱۰ میلیارد دلار کسب کرده و به موفقیت نسبتا خوبی دست یابد که البته در مقایسه با فروش گوشیهای آیفون رقم قابل ملاحظه ای نیست اما تحلیلگران برآورد کرده اند که با عنایت به افزایش استقبال از ساعت های هوشمند و هم چنین افزایش قیمت گوشیهای آیفون جدید، میزان فروش گجت های هوشمند و پوشیدنی از فروش آیفون پیشی خواهد گرفت.

جین مانستر بعنوان یکی از تحلیلگران فعال در این حوزه هم پیش بینی کرده است که اپل قادر خواهد بود ۱۰ میلیون عینک واقعیت افزوده خویش را در طول یک سال به فروش برساند که گفته می گردد این اتفاق در سال ۲۰۲۱ میلادی رخ دهد و عینک های واقعیت افزوده اپل با قیمت ۱۳۰۰ دلار به بازارهای جهانی ارائه شود. وی همینطور برآورد کرده است که اپل در عرض تنها ۱۲ ماه، ۱۰ میلیون عدد عینک واقعیت افزوده به فروش برساند؛ وی مدعی است که اهالی کوپرتینو، عینک AR خودشان را در سال ۲۰۲۱ و با قیمت ۱.۳۰۰ دلار عرضه خواهند کرد و این محصول در سال اول، ۱۳ میلیارد دلار درآمد برای این شرکت به همراه خواهد داشت.