آیفون های جدید فروش اپل را بالا می برند

خط رند ۹۱۲: خیلی از تحلیلگران برآورد کرده اند که گوشیهای آیفون جدید مدل ۲۰۱۸ همانند سری آیفون ۶ میزان فروش فوق العاده ای را برای اپل رقم خواهند زد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت ۹to۵mac، طبق اخبار قبلی می دانیم که در نیمه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی باید منتظر معرفی و رونمایی اپل از سه گوشی جدید باشیم که مقرر است بعنوان جایگزین های آیفون ۱۰ کنونی وارد بازار شوند.

اپل آیفون های ۲۰۱۸ را در دو نسخه ۵.۸ و ۶.۵ اینچی با صفحه نمایش اولد و یک نسخه ارزان قیمت تر ۶.۱ اینچی با نمایشگر ال سی دی معرفی و روانه بازار خواهد نمود.

حالا اخیرا تحلیلگران پیش بینی کرده اند که گوشیهای جدیدی که اپل می خواهد کمتر از ۱۰ روز دیگر از آن ها رونمایی و پرده برداری کند، قادر خواهند بود میزان فروش این شرکت آمریکایی را به طرز خیره کننده ای بالا برند چراکه به نظر می آید علی رغم آیفون ۱۰ که در سال قبل عرضه شد، کاربران بسیاری در سراسر جهان در انتظار تهیه و خریداری این محصول باشند که به محض معرفی و عرضه به بازار، به خریداری و استفاده از آن اقدام نمایند.

شنیده ها حاکی می باشد که آیفون ایکس اس، آیفون ایکس اس مکس و آیفون ۶.۱ اینچی با صرفه اقتصادی به صورت رسمی در رویدادی در تاریخ ۱۲ سپتامبر معرفی و رونمایی خواهند شد که انتظار می رود این سری از آیفون های جدید بیش ترین حجم از میزان فروش را برای اپل به ارمغان بیاورند.

به عقیده تحلیلگران فعال در موسسه KeyBanc Capital Market، یکی از دلایلی که به نظر می آید باعث جذب خیل عظیمی از کاربران و علاقمندان به سری جدید گوشیهای آیفون ۲۰۱۸ شود، بزرگ تر بودن اندازه و ابعاد نمایشگر آن در مقایسه با سری های قبلی آیفون نظیر آیفون ۱۰ (ایکس) است.

آنها در یادداشتی همینطور خاطرنشان کرده اند که اندازه و سایز صفحه نمایش گوشیهای هوشمند در سال های اخیر بزرگترین عامل جذب مشتریان و کاربران به گوشیهای جدید بوده است و به نظر می آید که شرکت های تولیدکننده موبایل هم به خوبی بر این واقف هستند و در جهت افزایش میزان فروش خود از آن بهره می برند. بنابراین است که در سال های اخیر حدودا می توان اظهار داشت که تمامی گوشیهای جدیدی که معرفی شده است، هر یک در مقایسه با نسل های پیشین سایز و اندازه بزرگ تری دارند.

البته افزایش اندازه و سایز نمایشگر گوشیهای هوشمند یکی دیگر از عوامل افزایش و رشد قیمت نهایی این محصولات هم به شمار آمده است. با این حال، پیش بینی می گردد اپل با اتخاذ سیاست گذاری و استراتژی های جدید تلاش دارد عملکرد نه چندان مطلوب آیفون ۱۰ را جبران کرده و به افزایش میزان فروش و محبوبیت گوشیهای نسل جدید خود بپردازد.

آن ها هم چنین عنوان کرده اند که به احتمال زیاد گوشی ۶.۱ اینچی مقرون به صرفه اپل می تواند برگ برنده این شرکت در رشد فروش باشد چراکه خیلی از کاربران قادر خواهند بود با پرداخت هزینه تمام شده کمتری به قابلیت های موردنظر و برند محبوب خود دسترسی یابند.

البته بسیاری دیگر از تحلیلگران فعال در بازار محصولات تکنولوژی براین باورند با عنایت به رکود جهانی بازار موبایل، نمی توان انتظار فروش فوق العاده ای را از گوشیهای جدید آیفون ۲۰۱۸ داشت اما به صورت کلی می توان اظهار داشت که مجموع فروش آیفون در سال ۲۰۱۹ بسیار موفقیت آمیزتر از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.