۳ میلیارد کاربر در جهان از گوشیهای هوشمند استفاده می نمایند

خط رند ۹۱۲: تازه ترین آمارها و گزارش های موجود نشان داده است که تعداد کاربران فعال گوشیهای هوشمند در سراسر جهان ۳ میلیارد نفر است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت tech crunch، اخیرا محققان و پژوهشگران با بررسی و تخمین، تعداد تقریبی کاربران فعال گوشیهای هوشمند در جهان را ۳ میلیارد نفر گزارش و اعلام نموده اند که از این میزان ۲۷۸ نفر از آنها متعلق به آمریکای شمالی هستند.

بر اساس گزارشی که در سایت نیوزو آمده است، ۲۷۸ میلیون کاربر در منطقه آمریکای شمالی، ۸۳۰ میلیون کاربر فعال در چین و ۴۵۶ میلیون کاربر هم در هند از گوشیهای هوشمند استفاده می نمایند که این به وضوح بزرگترین و مهم ترین بازارهای محصولات تکنولوژی نظیر گوشیهای هوشمند را نشان داده است و بنابراین است که شرکت های تولیدکننده موبایل همواره تمرکز خاص و بسزایی بر روی بازار این مناطق جغرافیایی دارند و تلاش می کنند همواره محصولات خویش را مطابق میل این کاربران با عنایت به تنوع سلیقه و استطاعت مالی آنها طراحی و عرضه کنند.

این آمار و ارقام همینطور از آن حکایت می کند که تعداد کاربران فعال گوشیهای هوشمند از دو سال قبل تابحال حدود ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته است چراکه در سال ۲۰۱۶ میلادی، این تعدداد برابر با ۲.۵ میلیارد نفر بود و حالا به ۳ میلیارد کاربر در جهان رسیده است. نکته قابل توجهی که با مقایسه این دو وجود دارد، تعداد کاربران گوشیهای هوشمند در هند بسیار کمتر از کاربران در آمریکای شمالی نظیر ایالات متحده و کانادا بود این در حالیست که حالا این آمار گویای سبقت کاربران هندی از همتایان آمریکای شمالی خود امسال ۲۰۱۸ میلادی است. یکی از دلایلی که تعداد کاربران گوشیهای هوشمند در هند رشد و افزایش یافته است، ظهور برندهای ارزان قیمت چینی در بازار هند است که با کیفیت مناسب و قیمت ارزان قیمت نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران هندی را که استطاعت مالی چندانی برای تهیه و خریداری گوشیهای گران قیمت و بالارده از برترین برندهای جهان را نداشتند، به خود جلب نماید و بدین ترتیب مجموع کل کاربران گوشیهای هوشمند در هند افزایش پیدا کند.