۷۵ درصد از درآمد صنعت موسیقی از استریم های آنلاین است

خط رند ۹۱۲: سرویس های پخش و استریم آنلاین موسیقی بیش از ۷۵ درصد از درآمد کل صنعت موسیقی در ایالات متحده آمریکا را شامل می گردد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت زد دی نت، نرم افزار و سرویس های استریم و پخش آنلاین موسیقی که اسپاتیفای و اپل موزیک از بزرگ ترین بازیگران آن هستند، در سال های اخیر با محبوبیت و استقبال بی نظیری از جانب کاربران مواجه شده است.

اسپاتیفای (Spotify) که یک نرم افزار و رسانه پخش آنلاین و جاری موسیقی، پادکست و ویدئوست، به صورت رسمی در سال ۲۰۰۸ میلادی افتتاح شد و از آن زمان هم با افزودن قابلیت های بسیاری، توانسته است توجه بخش اعظمی از کاربران گوشیهای هوشمند را به خود جلب و طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند.

بر اساس تازه ترین گزارش انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۷۵ درصد از درآمد کل درآمد صنعت موسیقی در این کشور از سرویس های موسیقی نظیر اسپاتیفای و اپل موزیک حاصل شده است.

این سرویس های استریم آنلاین با قابلیت اشتراک پولی توانسته اند کاربران بسیاری را به سمت خود بکشانند. به گونه ای که تابحال درآمدی بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار از سرویس های استریم آنلاین موسیقی وارد صنعت موسیقی شده است.

بدون شک، منطقه آمریکای شمالی که شامل ایالات متحده آمریکا و کانادا می شود، از بزرگترین طرفداران و کاربران اپلیکیشن های استریم موسیقی به شمار می روند. ایالات متحده به تنهایی حدود ۴۰ درصد از درآمد سرویس های موسیقی در جهان را به خود مختص کرده است. درآمد سرویس های استریم موسیقی در این کشور از ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است.

برآورد می گردد تعداد مشترکین سرویس های استریم موسیقی در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ به بیش از ۹۰.۱ میلیون نفر خواهد رسید که در مقایسه با آمار ۴۹.۱ میلیون نفری کنونی، شاهد یک رشد دو برابری خواهد بود. محبوبیت سرویس های موسیقی علاوه بر اینکه توانسته درآمد این صنعت را شکوفا کرده و افزایش دهد، به رعایت حقوق کپی رایت و حق نشر آهنگ ها هم کمک بسیاری کرده است.