گزارش تصویری تشریحی؛ موتورسیکلت پرنده ۲۰۱۹ به بازار می آید

خط رند ۹۱۲: پیش سفارش یک هاوربایک روسی شروع شده است. این موتورسیکلت پرنده با قیمت ۱۵۰ هزار دلار در ۲۰۱۹ میلادی عرضه می گردد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از نیواطلس، شرکت روسی Hoversurf اخیرا اعلام نموده مشغول تولید موتورسیکلت های پرنده(هاوربایک) خود است و مشتریان می توانند محصول مورد نظر خویش را سفارش دهند. این هاوربایک در ۲۰۱۹ میلادی عرضه می گردد.
شرکت مذکور، نمونه اولیه خویش را به سرعت یک هواپیما تجاری تبدیل و اعلام نمود آنرا به پلیس دبی خواهد فروخت. در این اواخر هم موتورسیکلت پرنده مذکور گواهینامه سازمان هوایی فدرال در آمریکا را دریافت کرده و الان جزو وسایل نقلیه قانونی سبک بشمار می رود.

طبقه بندی موتورسیکلت پرنده بعنوان یک وسیله نقلیه منجر به تغییراتی اندک در طراحی های آن شد تا در دسته بندی ملزومات قانونی جای بگیرد. بدین سان راننده برای کنترل این وسیله نقلیه نیازی به گواهینامه خلبانی ندارد.

بدنه فیبرکربنی این وسیله نقلیه سبب شده وزن آن کاهش یافته و به ۱۱۴ کیلوگرم برسد. همینطور حداکثر سرعت آن ۹۶ کیلومتر برساعت اعلام شده است. هر دو این شاخص ها کمتر از حد تعیین شده قوانین فدرال هستند.
یکی دیگر از تغییرات این موتورسیکلت، استفاده از باتری هیبریدی لیتیوم- منگنز-نیکل است ازاین رو موتورسیکلت پرنده می تواند با عنایت به وضعیت آب وهوا و وزن خلبان بین ۱۰ تا ۲۵ دقیقه پرواز کند. علاوه برآن یک وضعیت کنترل ازراه دور برای موتورسیکلت تعریفه که وسیله نقلیه با کمک آن ۴۰ دقیقه پرواز می کند.
در حال حاضر مشتریان می توانند با پرداخت ۱۰ هزار دلار ودیعه این موتورسیکلت پرنده را سفارش دهند. قیمت کامل آن ۱۵۰ هزار دلار است.