استقبال از نسخه جدید iOS ۱۲ رکوردشکنی کرد

خط رند ۹۱۲: تیم کوک در جریان برگزاری رویداد رونمایی محصولات جدید اپل اعلام نمود که هم اکنون بیشتر از ۶۰ درصد از دستگاه های این شرکت از نسخه جدید سیستم عامل iOS ۱۲ استفاده می نمایند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، پس از آنکه نسخه جدید سیستم عامل آی اواس (iOS ۱۲) توسط اپل عرضه شد، اعلام گردید که حدودا نیمی از دستگاه های توسعه داده شده توسط این شرکت جدیدترین نسخه از آنرا نصب کرده و از قابلیت های منحصر بفرد آن بهره مند شده اند.

حالا تیم کوک، مدیرعامل اپل اخیرا در جریان برگزاری رویداد محصولات جدید اپل اعم از آیپد پرو مدل ۲۰۱۸ رسما اعلام نموده است که هم اکنون بیشتر از ۶۰ درصد از کاربران این نسخه جدید را بر روی دستگاه های خود یعنی گوشیهای آیفون و تبلت های آیپد نصب کرده اند.

وی با عرضه این آمار و ارقام همینطور تصریح کرد که میزان استقبال از آی اواس ۱۲ در اولین ماه انتشار آن در تاریخ این سیستم عامل موبایلی بی سابقه بوده است.

بر اساس گزارش وب سایت The Verge، با مقایسه میزان محبوبیت و استقبال از iOS ۱۲ با محبوب ترین نسخه از این سیستم عامل یعنی iOS ۱۰ می توان دریافت که حتی از آن هم در این فاصله زمانی کم گذر کرده و پیشی گرفته است.

البته هنوز مشخص نیست که چرا میزان استقبال از آی اواس ۱۲ بیشتر از نسخه های قبلی آن است و هنوز هیچ یک از مقامات اپل هم در این خصوص سخنی به زبان نیاورده اند. اما خیلی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند که یکی از دلایل اصلی محبوبیت بیش از حد آن اعمال بهبود در عملکرد دستگاه های مختلف و قابلیت های جدید و جذاب آن است.