برای کاهش خطرات امواج موبایل چه کنیم؟

خط رند ۹۱۲: اخیرا کارشناسان فعال در حوزه فناوری به کاربران موبایل سفارش کرده اند که به منظور حفظ سلامتی خود و کاهش خطرات امواج موبایل، مجموعه اقداماتی را انجام دهند که در این گزارش به آن اشاره شده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، با اینکه تحقیقات بسیار زیادی وجود دارد که ثابت می کند پرتوهای انتشار یافته از طرف گوشیهای همراه و هوشمند چندان هم برای سلامتی مضر و خطرناک نیست اما همچنان دانشمندان و تحقیقات خیلی از درصد بالای خطرآفرینی این محصول برای سلامتی جسمی و روحی کاربران می گویند و این طور که به نظر می آید موبایل باید تنها در شرایط اضطراری و مواقع ضرورت استفاده گردد و در غیر این صورت منجر به ایجاد تومورهای بدخیم و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناک خواهد شد.

پژوهش های بسیاری نشان داده است که گوشیهای هوشمند در ابتلای کاربران و بویژه آن دسته از افرادی که به استفاده طولانی مدت از موبایل اعتیاد دارند، نقش پررنگ و تاثیر بسزایی دارند اما از طرفی دیگر، همه ما می دانیم که عدم استفاده از گوشی همراه در این عصر دیجیتال غیر عملی بوده و هیچ یک از کاربران امروزه قادر نخواهند بود به این کار جامه عمل بپوشانند.

حالا کارشناسان به منظور جلوگیری از ابتلای کاربران گوشیهای همراه به این بیماری ها به آنها سفارش کرده اند که با رعایت نکات زیر، تا حدی سلامتی جسمی و روحی خودرا حفظ کنند.

۱. شب هنگام و موقع خواب گوشیهای همراه خودرا خاموش کنید

اصلی ترین کاری که کاربران باید برای حفاظت از سلامتی خود در برابر امواج موبایل انجام دهند، خاموش کردن یا قرار دادن گوشی در حالت پرواز به هنگام خواب شبانه است.

۲. به هنگام مکالمه با گوشی، از هندزفری استفاده کنید

یکی دیگر از کارهایی که کاربران می توانند به منظور کاهش خطراتی که تشعشعات و امواج موبایل برای سلامتی کاربران احداث می کنند، انجام دهند استفاده از هندزفری و هدست به هنگام مکالمه با موبایل است.

۳. به هنگام آنتن دهی ضعیف، با موبایل صحبت نکنید

یکی دیگر از سفارش های کارشناسان فعال در حوزه تکنولوژی، آن است که به هنگام آنتن دهی ضعیف اپراتورهای مربوطه از آن استفاده نکنند.

۴. حتی الامکان از اینترنت همراه یا دیتا استفاده نکنید

اینترنت همراه یا دیتا برای مواقع ضروری تعبیه و طراحی شده است و به سبب آنکه برای اتصال به آنتن دهی بیشتری نیاز دارد، برای سلامتی جسمی کاربران ضرر و زیان بیشتری دارد.

۵. گوشیهای همراه از برندهای متفرقه را تهیه نکنید

یکی دیگر از عواملی که در میزان تشعشعات موبایل و گوشیهای همراه موثر است، برند شرکت های تولیدکننده آنهاست. بدین سبب کاربران باید به هنگام خریداری و تهیه گوشی هوشمند به برچسب های اطلاعاتی در رابطه با این سوژه باز دقت کنند.

۶. دانلودهای خودرا به اینترنت وای فای بسپارید

از آنجایی که اینترنت همراه یا دیتا نیازمند اتصال قدرتمندتری نسبت به اینترنت بی سیم وای فای است که به صورت خانگی یا در محل کار مورد استفاده قرار می گیرد، کارشناسان سفارش می کنند که کاربران در صورت دسترسی به وای فای، دانلودهای فایل های موردنیاز خودرا به آن بسپارند و استفاده از اینترنت دیتا را به انجام کارهای ضروری و کوتاه مدت موکول کنند.

۷. موبایل را در جیب پیراهن یا شلوار خود نگذارید

با توجه به خطرات احتمالی امواجی که از گوشیهای همراه ساطع می شود، توضیه میگردد که کاربران حتی الامکان گوشیهای همراه را در کیف خود قرار داده و از گذاشتن آن در مجاورت اعضای بدن اکیدا اجتناب کنند.