توسط هوش مصنوعی صورت می گیرد؛ تشخیص سرطان پروستات با دقت ۷۰ درصد

خط رند ۹۱۲: سرطان پروستات یکی از انواع شایع سرطان در جهان است که هوش مصنوعی گوگل شناسایی آنرا با دقت و سرعتی بیشتر از گذشته امکان دارد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ونچربیت، تنها در آمریکا از هر نه مرد یکی در طول دوره زندگی خود به سرطان پروستات مبتلا می گردد و هم اکنون بیشتر از ۲.۹ میلیون نفر در این کشور به بیماری مذکور مبتلا هستند.
سرطان پروستات یک سرطان غیرتهاجمی است، اما تشخیص به موقع آن برای مقابله با این بیماری ضروری می باشد و هزینه های درمان آنرا هم می کاهد.
گوگل اخیرا سیستم هوش مصنوعی ابداع کرده که از سیستمی ویژه برای درجه بندی سلول های سرطانی و بررسی میزان تغییر شکل آنها استفاده می نماید تا مشخص شود کدامیک از سلول های پروستات دچار مشکل شده و در حال سرطانی شدن هستند.
تا به حال بیشترین میزان دقت در زمینه تشخیص سرطان پروستات از ۵۳ درصد فراتر نرفته است، اما سیستم جدید با دریافت اطلاعات متنوعی از غده های پروستات طبیعی و غیرطبیعی با دقت ۷۰ درصد این مساله را پیش بینی می کند و انتظار می رود این رقم در آینده افزایش یابد.
مجموع تصاویری که برای تغذیه این سیستم هوش مصنوعی به کار رفته بیشتر از ۱۱۲ میلیون عکس است. البته هنوز برای تجاری سازی این سیستم باید بررسی ها و آزمایش های بیشتری صورت بگیرد.