با دقت ۷۵ درصد؛ موفق بودن ازدواج با هوش مصنوعی پیش بینی می گردد

به گزارش خط رند ۹۱۲ محققان می گویند بزودی ربات ها با استفاده از هوش مصنوعی قادر به پیش بینی سرنوشت ازدواج ها خواهند بود و می توانند دریابند که پیوندهای زناشویی به طلاق می کشد یا موفق خواهند بود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از دیلی استار، دامنه دخالت هوش مصنوعی در زندگی انسان امروزه بسیار گسترش یافته و حالا به خصوصی ترین جنبه زندگی افراد یعنی روابط زناشویی کشیده شده است.
پژوهشگران می گویند ربات ها نه تنها شکست و موفقیت ازدواج ها را پیش بینی خواهند کرد، بلکه معتقدند آنها در زمانی که جر و بحث زن و شوهرها بالا می گیرد می توانند در درگیری دو نفره آنها دخالت کنند و برای کاهش مشکل پا پیش بگذارند.
بررسی مورد اشاره که در کالج امپریال انگلیس انجام شده، نشان داده است هوش مصنوعی طی سال های آینده زندگی خصوصی انسان ها را هم متحول می کند.
بر همین اساس بلندگوهای هوشمند الکسا و گوگل هوم که در منازل خیلی از افراد حضور دارند و به صورت مرتب به گفت و شنودهای زن و شوهرها را گوش می دهند می توانند با دقت ۷۵ درصد موفقیت یا شکست یک رابطه زناشویی را پیش بینی کنند.
بر همین اساس ربات های دارای هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۱ خواهند توانست با تحلیل صوتی گفتگوهای زوج ها دریابند سرانجام رابطه آنها به طلاق می کشد یا با موفقیت ادامه می یابد. آنها با آغاز درگیری های زناشویی هم می توانند پا پیش بگذارند و جملاتی را ادا کنند که می تواند به کاهش جر و بحث کمک نماید.
همچنین پیش بینی می گردد ابزار هوش مصنوعی آینده با تجزیه و تحلیل و بررسی دی ان ای افراد بتوانند به یافتن بهترین شریک زندگی برای هر مرد یا زن کمک کنند. ابزار مذکور همینطور با تحلیل احساسات هر فرد و اظهارات وی در مورد شخصیت و دیدگاه هایش می توانند اشخاص مناسب تری را به منظور زندگی آینده پیشنهاد کنند.