سلطه اپل و شیائومی بر بازار گجت های پوشیدنی

خط رند ۹۱۲: آمارهای فروش گجت های پوشیدنی هوشمند نشان داده است که اپل و شیائومی در عرضه و فروش این محصولات از سایر برندهای تکنولوژی فعال در این حوزه پیشتاز هستند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، با عنایت به آن که در چند سال اخیر گجت های پوشیدنی همچون ساعت های هوشمند از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده است، حالا اخیرا گزارش های جدیدی از طرف موسسه تحقیقاتی IDC انتشار یافته است که نشان داده است دو شرکت اپل و شیائومی نسبت به سایر برندهای تکنولوژی در زمینه فروش و عرضه گجت های پوشیدنی هوشمند جلوتر هستند و خیلی از رقبای قدرتمند خود نظیر سامسونگ، ال جی و هواوی را در این زمینه کنار زده اند.

بازار گجت های پوشیدنی هوشمند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی، رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه خود در پارسال داشته و در این بازه زمانی سه ماهه یک رشد و افزایش ۱.۸ درصدی را در مقایسه با سه ماهه پیش از آن تجربه کرده است به گونه ای که محصولات و گجت های پوشیدنی هوشمند در این مدت بالغ بر ۳۲ میلیون دستگاه گجت هوشمند در جهان به فروش رفته است.

آمارهای انتشار یافته برای فروش گجت های هوشمند در سه ماهه سوم ۲۰۱۸ میلادی با یک رشد ۲۱.۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه خود در پارسال که ۲۶.۳ میلیون دستگاه بود، توانست به کاربران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری اثبات کند که بازار فروش گجت های هوشمند رو به رشد و شکوفایی خواهد بود و این روند همانطور که تحلیلگران پیشتر برآورد و اعلام نموده بودند، در سال های آتی باز ادامه پیدا خواهدنمود.

در این بازار رو به رشد محصولات پوشیدنی هوشمند، شیائومی و اپل از سایر برندهای تکنولوژی سبقت گرفته و در این عرصه به رقابتی تنگاتنگ بپردازند.

وب سایت thefuturegadgets در گزارش خود ذکر کرده است که گجت های پوشیدنی به لطف فناوری های جدید و پیشرفته از زمان معرفی آن تابحال توانسته است بخش اعظمی از فروش شرکت های تکنولوژی در سراسر جهان را به خود اختصاص دهد، به گونه ای که تولیدکنندگان موبایل همگی به سمت طراحی و تولید گجت های پوشیدنی نظیر ساعت های هوشمند و مچ بندهای هوشمند روی آورده اند.

تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری پیش بینی کرده اند که گجت های هوشمند پوشیدنی همانطور که سالهای گذشته با رشد قابل ملاحظه ای مواجه شده است، در سال های آتی باز از استقبال گسترده کاربران برخوردار شود و کاربران با معرفی و عرضه محصولات جدید به استفاده از این گجت های هوشمند و پوشیدنی روی آورند.

ساعت های هوشمند، مچ بندهای ورزشی هوشمند و عینک های هوشمند همگی از نمونه های موفق و پرفروش بازار گجت های پوشیدنی هستند که توانسته اند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند و توجه خیل عظیمی از کاربران محصولات فناوری را به سمت و سوی خود جلب کنند.

یکی از محبوب ترین گجت های پوشیدنی هوشمند، ساعت های هوشمند نظیر اپل واچ و همین طور ساعت های می برند شیائومی است به گونه ای که با گسترش و افزایش استقبال کاربران از آن، پیش بینی میگردد در سالهای آتی جای ساعت های مکانیکی و معمول گذشته را بگیرد.