سواستفاده هکرها از حفره امنیتی فایرفاکس

به گزارش خط رند ۹۱۲ خیلی از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری اخیرا از یک حفره امنیتی و باگ جدید در مرورگر اینترنتی فایرفاکس اطلاع داده اند که به مدت چندین سال به هکرها اجازه نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران را داده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، مرورگر اینترنتی فایرفاکس به عنوان بزرگترین رقیب گوگل کروم یکی از محبوب ترین مرورگرهای موجود در فضای مجازی برای وبگردی به حساب می آید، حالا به نظر می آید که سالها میزبان یک ضعف امنیتی بزرگ بوده و به هکرها و مجرمان سایبری این امکان را می داده تا به اطلاعات شخصی و موردنیاز قربانیان نفوذ پیدا کنند و به اهداف خود دست پیدا کنند.

باگ موجود در مرورگر فایرفاکس به کلاه برداران اینترنتی و تبلیغ کنندگان غیرقانونی برنامه های مخرب این امکان را می دهد تا کاربران در سایت های آلوده بتوانند از حساب های کاربری و اطلاعات کاربران موردنظر خود سواستفاده کرده و آنها را به دام بیاندازند.

این کارشناسان بر این باورند که با وجود اینکه شرکت موزیلا به عنوان توسعه دهنده مرورگر فایرفاکس از آوریل ۲۰۰۷ میلادی از وجود چنین باگ و حفره امنیتی آگاه بوده اند، نتوانسته اند به مرتفع ساختن آن بپردازند.

بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، در سال های اخیر که حملات سایبری و هک به اوج خود رسیده است، حالا باگ موجود در فایرفاکس باری دیگر به نگرانی های کاربران و کارشناسان امنیت سایبری افزوده است و نگرانی آنها را در مورد احتمال افشای اطلاعات خصوصی خود افزایش داده است.