با حضور معاون اول رئیس جمهور؛ ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی رونمایی گردید

خط رند ۹۱۲: ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی گردید.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از مهر، پگاه امروز ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی رونمایی گردید.
سه طرح از این طرح های فناورانه در البرز، خارک و خوزستان بودند که از راه ارتباط زنده با حضور اسحاق جهانگیری به مرحله رونمایی رسیدند.
راه اندازی خط تولید مته حفاری دندانه ای در خوزستان، خط تولید تورهای قفس پرورش ماهی در دریا در البرز، ساخت نصب و راه اندازی بازوهای بارگیری دریایی در صنعت نفت در جزیره خارک از طرح هایی بودند که با ارتباط زنده رونمایی شدند.
پروژه تولید آنتی بادی های درمانی دارو درمانگر گاما که برای پیشگیری و درمان بیماری اسهال در دام است، از دیگر طرح های رونمایی شده در این مراسم به حساب می آید.
همچنین دستیابی به فناوری ساخت جرم های ویژه نسوز که در صنایع مختلف به کار می رود، دستیابی به فناوری نمک زدایی نفت خام، بومی سازی دانش فنی تولید آزمایشگاهی جنین از گاوهای اصلاح نژاد شده و احداث بانک جنین از نژادهای ثمین از دیگر طرح های رونمایی شده شمرده می شود.
توسعه دانش فنی و ساخت ماشین بازیافت و زیست پالایی پسماندهای نفتی، کسب فناوری تولید کربن فعال از قیر طبیعی و راه اندازی واحد نیمه صنعتی با ظرفیت تولید ۱۰۰ تن در سال از دیگر طرح های رونمایی به حساب می آید.
اسحاق جهانگیری درباب خط تولید مته های حفاری اظهار داشت: ما در این زمینه تحریم هستیم و وقتی پروژه های نفتی به دانشگاه ها اعلام شد، احتمال را دادیم که بار دیگر مورد تحریم قرار بگیریم. از این رو محققان جهاد دانشگاهی دست به کار شدند تا در مدت زمان کوتاهی این خط تولید را احداث کنند.
معاون اول رئیس جمهور درباب تور قفس پرورش ماهی در دریا اظهار داشت: اقتصاد کشور، اقتصاد دریامحور است که دهها رشته صنعتی تولیدی باز در زمینه دریا را می توان تعریف کرد؛ وزارت جهاد کشاورزی پرورش ماهی در دریا را در دستور کار قرار داد که هم اکنون خوشبختانه محققان جهاد دانشگاهی توانستند تورهای پرورش ماهی را به تولید برسانند.
وی درباب طراحی و ساخت بازوهای بارگیری نفت خام که به صورت ارتباط زنده با جزیره خارک نصب و راه اندازی گردید، اضافه کرد: از تلاش محققان جهاد که در زمینه نفتی فعالیت می نمایند، تشکر می نماییم.