نیوهورایزونز به زمین فرستاد؛ تصاویر واضح از دورترین شی آسمانی، اولتیما تول شبیه آدم برفی است

خط رند ۹۱۲: اولین تصاویر واضح از شی آسمانی اولتیما تول انتشار یافته است. دانشمندان با عنایت به این تصویر شی آسمانی را شبیه یک آدم برفی توصیف کرده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از آسوشیتدپرس، فضاپیمای «New Horizons» از کنار دوردست ترین شی رصد شده، گذشت و الان اولین عکس نزدیک از این شی آسمانی را انتشار یافته است.
Ultima Thule یک شی آسمانی کوچک و یخی است که به نظر می آید از دو کره متصل به یکدیگر ساخته شده است. یکی از کره ها سه برابر دیگری است. همین طور تخمین زده میگردد طول آن ۳۳ کیلومتر باشد.
نیوهورایزونز، تصاویری از این شی ارسال کرده که ۱.۶ میلیارد مایل دورتر از پلوتو قرار دارد. اولین تصاویری که از این شی آسمانی به زمین ارسال شد چندان واضح نبود و دانشمندان اعلام نمودند این شی آسمانی شبیه مهره بولینگ است. اما تصاویر جدید کیفیت بهتری دارند.
«جان استرن» محقق ارشد این ماموریت فضایی در این باره اظهار داشت: مهره بولینگ دیگر وجود ندارد! این یک آدم برفی است.
تخمین زده میگردد عرض قسمت «تول» این شی آسمانی ۱۴ کیلومتر و بخش «اولتیما» آن ۱۹ کیلومتر باشد.

جف مور از مرکز تحقیقات Ames ناسا معتقد می باشد میلیاردها سال قبل اجسام آسمانی یخی و سنگریزه مانند درهم آمیختند. سپس این دو کره به یکدیگر نزدیک شدند و به آرامی متصل شدند. نزدیک شدن این دو جسم آسمانی به یکدیگر به آرامی پارک کردن یک خودرو روی زمین با سرعت یک تا دومایل برساعت بوده است. در نهایت دو شی به هم چسبیدند.
به گفته مور با وجود آنکه نقطه تماس آنها کوچک است اما دو شی به صورت محکم به یکدیگر متصل هستند.
به هرحال استرن تاکید دارد که دانشمندان کمتر از یک درصد اطلاعات ذخیره شده در «نیوهورایزن» را دریافت کرده اند و حداقل دو سال طول می کشد تا این اطلاعات به صورت کامل در اختیار دانشمندان قرار گیرد.