۲۰۱۸ سالی فاجعه بار برای اچ تی سی

خط رند ۹۱۲: گزارش مالی سالانه شرکت تایوانی اچ تی سی نشان داده است درآمدهای این شرکت در یک سال اخیر با یک کاهش و افت ۶۲ درصدی مواجه شده که در نوع خود بسیار بی سابقه بوده است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، شرکت اچ تی سی ( HTC) که چند سال است در سراشیبی نزول و خطر ورشکستگی قرار گرفته است، حالا با نمایش گزارش مالی یک سالانه خود نشان داده است که همچنان در سراشیبی نزول قرار گرفته چراکه درآمدهای این شرکت بزرگ که روزگاری از بزرگترین شرکت های تولیدکننده موبایل در جهان بود و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی گوشیهای هوشمند را به خود اختصاص داده بود، در طول یک سال اخیر ۶۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

شرکت اچ تی سی که یکی از شرکت های تایوانی موفق و فعال در حوزه تکنولوژی بود که چندین سال متوالی توانست رکورد و درآمدهای چشمگیری را به خود اختصاص دهد مدتهاست که با کاهش میزان درآمد و سوددهی مواجه شده است و یکی از بزرگترین علت های این امر باز کاهش میزان محبوبیت و همین طور سقوط فروش گوشیهای هوشمند اچ تی سی در بازارهای جهانی است.

سال ۲۰۱۷ میلادی بدترین سال تجاری و اقتصادی برای اچ تی سی بود چونکه متحمل این شرکت یک ضرر و زیان معادل ۵۸۰ میلیون دلاری شده بود. اما این شرکت اهتمام کرد با هدف گذاری های بلندمدت خود و سرمایه گذاری بر روی تکنولوژی های جدید و نوظهور همچون واقعیت افزوده و مجازی به مرور شرکتش را از خطر ورشکستگی و از هم گسستگی برهاند اما حالا گزارش های مالی اخیر حاکی از شکست این برنامه هاست و نشان داده است که اچ تی سی نتوانسته است تاثیر اقتصادی پررنگ و موثری را بر روی میزان درآمد و فروش خود احداث کند.

بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، این گزارش اخیری که بتازگی توسط این شرکت انتشار یافته است، از حقیقت تلخی پرده برداری می کند که آن باز رسیدن درآمدهای اچ تی سی به کمترین میزان خود در سال ۲۰۱۸ میلادی است که نسبت به سال ۲۰۱۷ شاهد یک کاهش و افت ۶۲ درصدی بوده است.

بر اساس اطلاعات و آمارهای انتشار یافته، این شرکت در سال ۲۰۱۸ میلادی تنها توانسته است ۷۷۰ میلیون دلار کسب درآمد کند که پایین ترین میزان درآمد ثبت شده در تاریخ این شرکت شمرده می شود و اچ تی سی را از سایر تولیدکنندگان موبایل به دور کرده است.