کیفیت نمایشگر نسل های بعدی آیفون بهتر می شود؟

به گزارش خط رند ۹۱۲ گفته می شود هیچ کدام از آیفون های مدل سال ۲۰۲۰ اپل از نمایشگرهای نوع ال سی دی استفاده نخواهند کرد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، اپل که پارسال از سه مدل جدید از گوشیهای آیفون رونمایی نمود که دو مدل از آنها از پنل های نمایشگر اولد ( OLED ) بهره می برد و یکی دیگر از آنها هم به نمایشگرهای از نوع ال سی دی ( LCD ) مجهز است، حالا به نظر می آید که می خواهد برای همیشه با پنل های صفحه نمایش ال سی دی خداحافظی کند و دیگر از این فناوری نسبتا قدیمی در گوشیهای خود استفاده نکند.

آیفون ایکس اس در سه مدل با ظرفیت حافظه ۶۴، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه شده اند که البته یکی از عواملی که باعث شد گوشی آیفون ایکس آر در مقایسه با دو پرچمدار دیگر از قیمت ارزان تری برخوردار شود. همین بهره مندی از پنل های ال سی بود؛ ازاین رو به نظر می آید در صورتیکه اپل بخواهد برای همیشه با این نوع از نمایشگرها خداحافظی کند، قیمت محصولاتش به مراتب بیشتر می شود.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، از آنجاکه تنها مدل ارزان قیمت و مقرون بصرفه گوشیهای آیفون یعنی آیفون ایکس آر به پنل های ال سی دی مجهز است، بر مبنای اظهارات منابع آگاه، شرکت اپل تصمیم گرفته است که نمایشگرهای ال سی دی را از آیفون هایش حذف کرده و از مدلهای سال ۲۰۲۰ میلادی مقرر است این حرکت را آغاز کند.

نمایشگرهای جدید از نوع اولد ( OLED ) بدون شک برتریت بسیار بیشتری نسبت به پنل های ال سی دی دارند چراکه از قابلیت و خصوصیت هایی نظیر کیفیت بالا، وضوح صفحه و نمایش رنگ های واقعی تری برخوردار می باشند.