کاربران کدام کشورها بیشتر از واتس اپ استفاده می کنند؟

به گزارش خط رند ۹۱۲ به گزارش ایسنا، واتس اپ که یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در جهان به حساب می آید، توسط کاربران در جهان از استقبال بی نظیری مواجه شده است.
تازه ترین آمارها و گزارش های انتشار یافته در وب سایت لیستی از ۱۰ کشوری را که شهروندان و کاربران در آنها تمایل بیشتری جهت استفاده از اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ دارند، آمده است. اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ که یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پیام رسان های جهان است هم از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می کند و از پروتکل های پیشرفته ای برای حفظ حریم شخصی کاربرانش برخوردار می باشد. این اپلیکیشن که برای تمامی سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده می باشد، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پرکاربردترین پیام رسان جهان را گرفت. واتس اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد که مکالمات و اطلاعات مبادله شده میان کاربران و مخاطبان به صورت کامل محافظت شده بوده و مکالمات و اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از جانب نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.
شرکت فیسبوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار به دست آورد و از آن زمان تابحال هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید به دنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است. طبق تازه ترین آمار انتشار یافته در ژانویه ۲۰۱۸، پیام رسان واتس اپ الان میزبان حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه است.
در زیر لیستی از این ۱۰ کشور که در آن پیام رسان واتس اپ نسبت به سایر اپلیکیشن های مشابه از استقبال و محبوبیت بیشتری برخوردار شده است، ذکر شده است:
۱. ایالات متحده آمریکا
این کشور که میزبان غول های تکنولوژی جهان و همینطور شرکت مادر واتس اپ یعنی فیسبوک است، در رتبه نخست استقبال از اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ قرار گرفته است.
۲. هند
شهروندان هندی بالغ بر ۵۰ درصد از کاربران اپلیکیشن واتس اپ را می سازند و به نظر می آید که اپلیکیشن سبزرنگ در این کشور سبز و البته پرجمعیت از استقبال بی نظیری برخوردار شده است.
۳. برزیل
در یکی از تازه ترین نظرسنجی های صورت پذیرفته، ۹ نفر از هر ۱۰ شهروند برزیلی از اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ برای انتقال و ارسال پیام و همینطور برقراری تماسهای صوتی و ویدئویی مجانی در این پلت فرم استفاده می نمایند.
۴. آلمان
هفت نفر از هر ۱۰ شهروند آلمانی هم که در جایگاه سوم این رده بندی جای گرفته اند، از واتس اپ برای ارسال پیام و انجام مکالمات خود استفاده می نمایند.
۵. اندونزی
اندونزی هم که یکی دیگر از کشورهای پرجمعیت جهان به حساب می آید، در میزان استقبال از واتس اپ در جایگاه پنجم لیست رده بندی قرار گرفته است و کاربران در این کشور به نظر می آید که تمایل دارند به جای استفاده از خدمات اپلیکیشن های پیام رسان های مشابه چینی بعنوان یکی از شرکای بزرگ و راهبردی خود در منطقه شرق آسیا، همچنان از واتس اپ که درگاه امن تری برای ارسال پیام به حساب می آید، استفاده کنند.
۶. روسیه
خیلی از کاربران روسیه بویژه پس از فیلترینگ و مسدودسازی پیام رسان روسی تلگرام، مجبور شدند که از واتس اپ بعنوان اپلیکیشن جایگزین استفاده کنند.
۷. ترکیه
شهروندان ترکیه هم در نظرسنجی های صورت پذیرفته اعلام نموده اند که به دلیل رمزنگاری های فوق پیشرفته در واتس اپ، تمایل بیشتری جهت استفاده از این پیام رسان در مقایسه با سایر اپلیکیشن های مشابه دارند.
۸. اسپانیا
گفته می شود پنج نفر از هر ۱۰ شهروند در اسپانیا ترجیح می دهند که از واتس اپ استفاده کنند چراکه به باور آنها، این پیام رسان در مقایسه با سایر اپلیکیشن ها از امنیت سایبری بیشتری برخوردار می باشد و به محافظت از حریم خصوصی کاربرانش اهمیت بیشتری قائل می شود.
۹. ایتالیا
چهار نفر از هر ۱۰ شهروند ایتالیایی از اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ استفاده می نماید.
۱۰. انگلستان
در این گزارش ها همینطور اعلام شده است که از هر ۱۰ شهروند انگلیسی، سه نفر برای ارسال پیام، برقراری تماس صوتی و ویدئویی از اپلیکیشن واتس اپ استفاده می نمایند.