خودروی برقی که جای دوچرخه و اسکوتر را می گیرد

خط رند ۹۱۲: خیلی از شرکت های خودروسازی با هدف تسهیل به اشتراک گذاری خودرو، اتومبیل های برقی می سازند. اما سیتروئن خودروی برقی ساخته که جایگزین دوچرخه و اسکوتر می شود.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از یاهونیوز، خودروی مورد اشاره که فعلا یک مدل مفهومی از آن معرفی و عرضه شده Ami One نام دارد که طول آن تنها ۲.۵ متر بوده و بطور تمام برقی طراحی شده است.
این خودرو که تنها دو صندلی دارد با یک دفعه شارژ می تواند ۱۰۰ کیلومتر را طی نماید و حداکثر سرعت آن به ۴۵ کیلومتر در ساعت می رسد و پس تنها جهت استفاده در داخل شهرها مناسب می باشد. باز و بسته کردن قفل درب این خودرو با استفاده از کد کیو آر و نه کلیدهای عادی انجام می شود.
سیتروئن می گوید خودروی مورد اشاره با عنایت به طراحی که دارد، بدون در اختیار داشتن گواهینامه رانندگی هم قابل راندن و استفاده است. به اشتراک گذاری خودروی مورد اشاره با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه و ظرف مدت حداکثر ۵ دقیقه انجام می شود. کرایه این خودرو برای چند روز تا چند ماه امکان دارد و امکان افزایش این زمان هم وجود دارد.
Ami One همراه با امکانات جانبی جذابی همانند شارژر بی سیم گوشی، نمایشگر ۵ اینچی مدیریت و کنترل امکانات، سیستم کنترل صوتی و بلندگوی بلوتوث عرضه می شود.