شرط سنای آمریکا جهت استفاده از تشخیص چهره هوشمند

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نظر می آید که استفاده از احراز هویت هوشمند از افراد بدون کسب اجازه از آنها در سال های آینده با چالش و محدودیت های جدیدی روبرو شود.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، به نظر می آید که نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده آمریکا در جهت کوشش برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران، پیشنهاد جدیدی را مطرح کرده و به دنبال تصویب قانونی برای پیشگیری از احراز هویت و تشخیص چهره افراد بدون کسب اجازه از آنها هستند.
این بدان معناست که شرکت های تجاری، افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت بدون کسب اجازه شخصی از افراد به منظور رعایت حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات هویتی اشخاص و کاربران در امکان گوناگون، مبادرت به احراز هویت هوشمند یا تشخیص چهره با استفاده از فناوری های مربوطه کنند.
این سناتورها بر این باورند که تشخیص چهره افراد به هر منظوری که صورت گیرد، منجر به جمع آوری داده و اطلاعات مختلفی از آنها می شود که به صورت کلی ناقض حریم خصوصی افراد به حساب می آید.
طبق گزارش وب سایت the verge، فناوری تشخیص چهره و احراز هویت هوشمند یکی از آن دسته از تکنولوژی های جدیدی است که مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بوده و با بهره گیری از الگوریتم های بیومتریک، از جانب غول های تکنولوژی و شرکت های متعددی مورد استقبال بی نظیری واقع شده و در صنایع و محصولات مختلفی هم مورد استفاده قرار گرفته است.
همچون مهم ترین و اصلی ترین کاربردهای این فناوری نوین می توان به باز کردن قفل گوشیهای هوشمند، افزایش امنیت سایبری در گجت های هوشمند خانگی و احراز هویت در گیت های ورودی و خروجی فرودگاه های بین المللی اشاره نمود.