مراقب کلاهبرداران نوروزی باشید!

خط رند ۹۱۲: افراد سودجو با استفاده از عدم آگاهی افراد، اقدامات شوم خودرا در فضای مجازی دنبال می کنند، بنا بر این کاربران باید حتماً از فروشگاه هایی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند، خرید کنند و نکات مربوط به امنیت درگاه های بانکی را جدی بگیرند.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، ایام نوروز و سفرهای نوروزی و خریدهای شهروندان، از بلیت های سفرهای نوروزی تا خرید در این مسافرت ها، فرصت مناسبی را برای سوء استفاده گران و سودجویان فراهم می آورد تا به واسطه شگردهای مختلف در فضای مجازی به کلاهبرداری و سرقت مال دیگران اقدام نمایند. در همین راستا پلیس فتا هشدارهایی درباب مهمترین نوع کلاهبرداری های مجازی در روزهای نوروز داده است.
کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند؛ در این شیوه که اصطلاحات به فیشینگ مشهور است بوسیله اطلاعات وارد شده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود؛ بدین سبب کاربران هنگام بازگشت به سایت ها برای خرید، باید به وجود نماد اعتماد الکترونیکی دقت کنند.
همین طور کاربران نباید به افراد آنلاین در شبکه های اجتماعی که مبادرت به عرضه کالا و خدمات می کنند، اعتماد کنند بلکه لازم است حتماً از فروشگاه هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند، خرید کرده و نکات مربوط به امنیت درگاه های بانکی را جدی بگیرند.
نمایش دهندگان خدمات وب، اینترنت های باز و بلاعوض را بدون انجام بعضی از تنظیمات ایمنی، در اختیار کاربران قرار می دهند، در واقع هر فردی که وارد این مکان ها شود، می تواند بدون پرداخت هزینه و وارد کردن رمز عبور، از اینترنت استفاده کنند.
مسافران نوروزی دقت داشته باشند با عنایت به این که اتصال به بعضی از اینترنت های باز و بلاعوض عموماً بدون مرز عبور صورت می گیرد، لازم است کارهای مهم و حساس خود مثل بانکداری الکترونیک، چک کردن ایمیل و … را بوسیله اینترنت های باز انجام ندهند.