آمازون فراتر از پیش بینی ها ظاهر شد!

به گزارش خط رند ۹۱۲ شرکت آمازون با انتشار گزارش مالی سه ماهه نخست سال جاری میلادی نشان داد که از پیش بینی خیلی از تحلیلگران وال استریت هم عملکرد بهتری داشته است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، با عنایت به آنکه با آخر فصل نخست سال ۲۰۱۹ میلادی خیلی از شرکت های مختلف شامل غول های تکنولوژی مبادرت به انتشار گزارش مالی خود در این بازه زمانی می کنند، آمازون بعنوان بزرگترین شرکت خرده فروشی آنلاین در جهان و همینطور یکی از موفق ترین شرکت های فناوری آمریکایی بعد از آنکه گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرد، نشان داد که برآوردهای انجام شده از جانب خیلی از کارشناسان و تحلیلگران وال استریت بسیار پایین تر از عملکرد موفقیت آمیز آمازون بوده است.
این نشان داده است که عملکرد شرکت آمازون بسیار فراتر از انتظارات خوش بین ترین تحلیلگران وال استریت بود البته این در شرایطی است که سرعت افزایش درآمدزایی این شرکت تا حدودی روندی نزولی را در پیش گرفته اما شایان ذکر است که سودآوری آمازون رشد و افزایش قابل ملاحظه ای را تجربه کرده است.
بر مبنای آمارهای عرضه شده درآمد آمازون با افزایش ۱۶.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل کمترین درآمد از سال ۲۰۱۵ میلادی را شاهد بوده است و این بدان معناست که آمازون در زمستان سال ۲۰۱۹ میلادی درآمدی بالغ بر ۵۹ میلیارد دلار کسب کرده است.
بر مبنای همین آمار و اطلاعات عرضه شده، سود خالص کسب شده توسط آمازون در این بازه زمانی به عدد ۳.۶ میلیارد دلار رسیده که رکورد جدیدی برای این شرکت به شمار می آید. بخش اعظمی از این سودآوری مرهون سرویس های آنلاین مربوط به سرویس های ابری (کلاد) و همینطور تبلیغات و آگهی های اخذشده بر رویی پلتفرم های آمازون بوده است. سود عملیاتی به دست آمده هم برای این شرکت ۴.۴ میلیارد دلار گزارش شده است.
به عقیده کارشناسان و تحلیلگران، بزرگترین و موفق ترین بخش آمازون که باعث رشد قابل توجهی در میزان سودآوری آن شده سرویس های ابری و کلاد هستند که شاهد افزایش فروش و میزان استقبال کاربران و مشتریان آن به میزان ۴۱ درصد شده اند.