مرداد ماه صورت می گیرد برگزاری سومین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات و ارتباطات، عرضه استارتاپ ها به سرمایه گذاران

به گزارش خط رند ۹۱۲ سومین دوره مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۲۴ و ۲۵ مرداد ماه امسال به منظور حل مساله واقعی، خلاقیت و نوآوری در تکنولوژی های جدید مالی، بانکداری و پرداخت الکترونیک به همراه عرضه استارتاپ ها به سرمایه گذاران در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، رویدادهای ICT Challenge مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است که تحت یک سری قوانین خاص و در جهت حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می گردد.
در هر کدام از این رویدادها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و یک مسابقه برای حل این چالش برگزار می گردد. برای انتخاب چالش مسابقه کمیته ای از مجموعه های فعال در حوزه مورد نظر تشکیل شده و با نظر این کمیته و تحت یکسری قوانین خاص چالش های مطرح شده به یک یا چند مسئله قابل عرضه در مسابقات تبدیل خواهد شد.
با عنایت به چالش هدف، افراد فعال در حوزه مورد نظر، افراد مستعد و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در جهت حل چالش مطرح شده برای شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می شوند.
مسابقات به صورت حضوری و طی یک تا دو روز برگزار می گردند و افراد برتر همان روز جوایز خویش را دریافت خواهند کرد. لازم به توضیح است ثبت نام در مسابقات به صورت تیم های دو الی چهار نفره صورت خواهد گرفت.
بر مبنای اعلام دبیرخانه مسابقات، اول تیر تا ۱۰ مرداد ماه زمان مهلت ثبت نام در این مسابقات خواهد بود.
روند برگزاری Fintech Challenge
این دوره از مسابقات با تمرکز بر تکنولوژی های جدید مالی، بانکداری و پرداخت الکترونیک برگزار شده و چالش های اصلی در این عرصه انتخاب خواهد شد.
کلیه تیم ها و استارتاپ های علاقه مند به حضور در این مسابقات بدون هیچ محدودیتی می توانند در این مسابقات شرکت نمایند.
این دوره از مسابقات شامل دو مرحله است؛ در مرحله اول مهارت حل مسئله تیم ها مورد سنجش قرار می گیرد، بدین صورت که تعدادی چالش واقعی در حوزه بانکی دریافت کرده و حدود ۸ ساعت وقت برای حل این مسائل دارند. بر مبنای تصمیم تیم داوری حدود ۱۰ تا ۱۵ تیم برتر به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.
در مرحله دوم خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی تیم ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت، بدین صورت که هر تیم یک ایده یا نوآوری خاص در حوزه بانکی را در چارچوب یک عرضه ۱۰ دقیقه ای برای تیم داوری مرحله دوم مطرح خواهد نمود. لازم به ذکر است تیم داوری شامل افراد متخصص فنی و شرکت های سرمایه گذار فعال در این عرصه هستند.
با عنایت به نمره فنی هر تیم در مرحله اول و نمره ایده پردازی هر تیم در مرحله دوم تیم های برتر مشخص خواهند شد و جوایز نقدی خویش را دریافت خواهند کرد.